comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Максим Білявський : Коронавірус і санкції заважають російським газовим планам

05-06-2020 13:06

0

Максим Білявський

експерт Центру Разумкова

Спеціально для порталу «Коментарі» експерт Центру Разумкова Максим Білявський прокоментував подання до Конгресу США двопартійного законопроекту проти будівництва «Північного потоку-2», який вкрай невигідний не тільки Штатам, а й Україні. Він також проаналізував вплив корона-кризи на російські газові проекти

"Запропоновані демократами та республіканцями санкції стосуються, серед іншого, компаній, які надали страхові поліси для задіяних у будівництві СП-2 суден та персоналу, що на них працює. На мій погляд, перелік санкцій буде розширюватись. Можливо, з’явиться і законопроект про обмеження руху по територіальним водам США суден, що беруть участь в будівельних роботах.

Боротьба продовжується і, скоріш за все, триватиме щонайменше до початку опалювального сезону. Рішення може бути прийняте на саміті G7, який пройде восени.

Коронокриза може відтермінувати введення проекту СП-2 в експлуатацію. До того же, через COVID-19 зменшилась, наприклад, завантаженість іншого російського газотранспортного проекту – "Сила Сибіру", який призначений для транспортування російського газу на ринок Китаю. Зараз він використовується на неповну потужність. Зокрема за 6 місяців було протранспортовано лише 1 млрд. кубометрів блакитного палива.

Цьому також сприяло те, що проект, незважаючи на офіційний запуск, знаходився у режимі дослідної експлуатації, що обмежує робочі тиски і обсяги товаротранспортної роботи. А ще – різке падіння дебіту на свердловинах, яке було спричинене порушенням технології розробки.

Короновірус також вплинув на товаротранспортну роботу "Турецького потоку", яким постачається блакитне паливо на ринок Туреччини. Це відбулось через зниження попиту в карантинний період, а також – через політичні протистояння Путіна та Ердогана.

Про прогалини в технічній та управлінській політиці Газпрому слід говорити для, щонайменше, упередження майбутніх спекуляцій Росії в сторону України, а також для встановлення дієвих санкцій проти обхідних газогонів".

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!