Рубрики
МЕНЮ
Керівник проектів Центру досліджень проблем громадянського суспільства, аналітик Марія Кучеренко проаналізувала для видання «Коментарі» стан переговорів по врегулюванню ситуації на Донбасі
Зустріч помічників голів держав "нормандської четвірки" (Н4) у Берліні 3 липня, як і чергова зустріч в рамках Мінської Тристоронньої контактної групи (ТКГ) 8 липня, завершилися фактично нічим. Ось, що думає з цього приводу аналітик Марія Кучеренко:
"Підсумки зустрічі зовнішньополітичних радників Н4 і подальші коментарі сторін не вселяють оптимізму щодо подальших перспектив врегулювання. Хоча ніякої сенсації під час цієї зустрічі озвучено не було. РФ, як і раніше, наполягає на політичній частині врегулювання у своєму власному прочитанні в обхід безпеки. Для України це неприйнятно.
Російська сторона підтвердила все те ж саме, про що говорила з моменту відмови України від ідеї Консультативної ради – намір продавити прямий діалог між офіційною українською владою, і незаконними збройними формуваннями (НВФ), підконтрольними Росії, на рівні підгруп ТКГ. Зокрема, Дмитро Козак (заступник голови Адміністрації президента РФ – ред.) заявив, що вдалося досягти певного прогресу в частині погодження додаткових заходів з припинення вогню.
А проект цих заходів, який Росія презентувала через бойовиків, зводився до прямої комунікації між вищим українським військовим командуванням і фейковими "СЦКК ЛДНР". Зрозуміло, це категорично неприйнятно для України. Але цей меседж російської сторони повинен чітко сказати всій українській переговорній команді (як у ТКГ, так і в нормандському форматі) – категорично не можна розслаблятися. Росія не має наміру послаблювати свого тиску на Україну в рамках існуючих форматів, і буде намагатися так чи інакше продавлювати прямий діалог між офіційним Києвом і бойовиками.
На цьому тлі варто відмовитися від практики обговорення політичних питань до досягнення серйозного і видимого прогресу з безпекою. І не варто намагатися форсувати проведення нової зустрічі у нормандському форматі – по-перше тому, що вимоги паризького саміту не виконуються в першу чергу російською стороною, а по-друге тому, що практика минулого року показала, що зустріч як така не повинна бути самоціллю".
Новости партнеров
Новини