ДУМКИ

Марія Кучеренко : Росія не має наміру послаблювати тиск на Україну в переговорах по Донбасу

09-07-2020 08:07

0

comments1279

Марія Кучеренко

аналітиккерівник проектів в Центр досліджень проблем громадянського суспільства

Керівник проектів Центру досліджень проблем громадянського суспільства, аналітик Марія Кучеренко проаналізувала для видання «Коментарі» стан переговорів по врегулюванню ситуації на Донбасі

Зустріч помічників голів держав "нормандської четвірки" (Н4) у Берліні 3 липня, як і чергова зустріч в рамках Мінської Тристоронньої контактної групи (ТКГ) 8 липня, завершилися фактично нічим. Ось, що думає з цього приводу аналітик Марія Кучеренко:

"Підсумки зустрічі зовнішньополітичних радників Н4 і подальші коментарі сторін не вселяють оптимізму щодо подальших перспектив врегулювання. Хоча ніякої сенсації під час цієї зустрічі озвучено не було. РФ, як і раніше, наполягає на політичній частині врегулювання у своєму власному прочитанні в обхід безпеки. Для України це неприйнятно.

Російська сторона підтвердила все те ж саме, про що говорила з моменту відмови України від ідеї Консультативної ради – намір продавити прямий діалог між офіційною українською владою, і незаконними збройними формуваннями (НВФ), підконтрольними Росії, на рівні підгруп ТКГ. Зокрема, Дмитро Козак (заступник голови Адміністрації президента РФ – ред.) заявив, що вдалося досягти певного прогресу в частині погодження додаткових заходів з припинення вогню.

А проект цих заходів, який Росія презентувала через бойовиків, зводився до прямої комунікації між вищим українським військовим командуванням і фейковими "СЦКК ЛДНР". Зрозуміло, це категорично неприйнятно для України. Але цей меседж російської сторони повинен чітко сказати всій українській переговорній команді (як у ТКГ, так і в нормандському форматі) – категорично не можна розслаблятися. Росія не має наміру послаблювати свого тиску на Україну в рамках існуючих форматів, і буде намагатися так чи інакше продавлювати прямий діалог між офіційним Києвом і бойовиками.

На цьому тлі варто відмовитися від практики обговорення політичних питань до досягнення серйозного і видимого прогресу з безпекою. І не варто намагатися форсувати проведення нової зустрічі у нормандському форматі – по-перше тому, що вимоги паризького саміту не виконуються в першу чергу російською стороною, а по-друге тому, що практика минулого року показала, що зустріч як така не повинна бути самоціллю".



Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!