logo_ukra

Coinspot 02.10.2020

BTC/USD

10623.78

ETH/USD

353.06

LTC/USD

46.30

НБУ 02.10.2020

USD/UAH

28.50

EUR/UAH

33.45

RUB/UAH

0.38

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Муса Магомедов: Як Україна зможе подолати кризу

15-07-2020 14:07

comments1256

Муса Магомедов

народний депутат України IX скликання

Народний депутат України ІХ скликання (обраний по мажоритарному округу від партії «Опозиційний блок») Муса Магомедов оцінив на прохання видання «Коментарі» роботу Верховної Ради, яка була обрана біля року тому

"Ми живемо в парламентсько-президентській республіці і відповідальність Верховної Ради за те, що відбувається в країні – висока. Але так склалося, що довіра населення до парламенту в Україні традиційно низька. Не можна сказати, що така ситуація склалася безпідставно. Рік тому парламент оновився на 80% – і треба було якось повертати довіру людей.

Перше, з чого почало нове скликання – виконало ті обіцянки, які не виконувалися роками – скасувало депутатську недоторканність, запровадило штрафи за кнопкодавство. І це стало першими кроками по поверненню довіри виборців. Були запущені найважливіші реформи, включаючи відкриття ринку землі.

Велику роль парламент зіграв під час початку пандемії коронавіруса. У нас як раз відбувалася зміна уряду, і основну роботу по стабілізації ситуації взяли на себе депутати: приймали закони, що передбачають соціальний захист медиків, підтримку безробітних, підтримку малого і середнього бізнесу, призначали нових міністрів. І в цьому заслуга всього парламенту, а не тільки монобільшості.

Досить того, що зроблено? Однозначно, ні. Можна було зробити за менш ніж рік роботи більше? Напевно, так.

Наприклад, можна і потрібно було завершити реформу децентралізації, внести зміни у Виборчий Кодекс. Потрібно проводити судову реформу. І я думаю, що найближчим часом ми приступимо до цих питань.

Рік – це багато чи мало? Я думаю, що цього достатньо для того, щоб почати виконувати обіцянки, дані людям, щоб запустити системні реформи. Але недостатньо для того, щоб виправдати довіру людей. Тому нам належить ще багато роботи. Буде непросто, враховуючи ті виклики, з якими стикається зараз наша охорона здоров'я, наша економіка, бізнес, населення.

Я – оптиміст, я вірю, що ми зможемо подолати кризу, якщо будемо багато працювати, а не витрачати час на внутрішні конфлікти або поправочний спам. Важливо не просто не збавляти темп, а – нарощувати його. Як кажуть, треба бігти з усіх ніг, щоб тільки залишитися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти як мінімум удвічі швидше. Це дуже актуально для тієї ситуації, в якій ми опинилися. Так от, щоб не підвести людей, нам треба працювати як мінімум удвічі більше. У тісній координації з усіма органами влади".

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!