logo_ukra

Coinspot 29.09.2020

BTC/USD

10786.10

ETH/USD

358.53

LTC/USD

45.70

НБУ 29.09.2020

USD/UAH

28.45

EUR/UAH

33.35

RUB/UAH

0.37

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Гурген Григорян: Про розробку ліків від Covid-19 не чути, адже вакцини можна продати набагато більше

09-08-2020 21:08

comments1067

Гурген Григорян

журналіст

Журналіст Гурген Григорян поділився думкою про поточну ситуацію навколо найбільшої проблеми людства у 2020 році – пандемії коронавірусу

Ось вже більш ніж півроку невидима звичайним оком тварюка змінила наше звичне життя. Ясності про вірус з медичної точки зору, як і раніше немає (та й я не медик), тому опишу свої "навколовірусні" думки.

1. Слід визнати, що ковід реально існує і він досить підступний (в цьому переконалися як мінімум 20 мільйонів землян) і небезпечний (царство небесне 730 000 спалених ним людей). Тому не варто співати оду "сміливим буревісникам", які гордо плюють на ковід, вважаючи його "мімішним" грипом. Наведу лише пару аргументів проти (втім, не особливо сподіваючись бути почутим Фомами невіруючими): грипу влітку раніше не бувало, і від нього не вмирали самі медики. Як контраргумент часто можна почути таке: "А ви знаєте, скільки людей помирає від раку, інфаркту та туберкульозу?! Тож не плутайтесь під ногами зі своїм нікчемним вірусом!" Знаємо, звичайно. Лідерами людської смертності вже давно є онкологічні та серцево-судинні захворювання. Але вони не заразні та не передаються від людини людині! А на туберкульоз, на думку медиків, ще треба примудритися заразитися, та й виліковний він. Якщо вчасно і серйозно зайнятися ним (мабуть, саме з цією метою в рамках української "медичної реформи" були закриті тубдиспансери).

2. Нумо відставмо, нарешті, нічим не підтверджену нісенітницю про "всесвітню змову імені Білла Гейтса". Я питав прихильників цієї конспірологічній версії: хто ці таємні всесильні володарі і яка їхня кінцева мета? Найбільш зрозумілою відповіддю було щось на зразок багатозначної: "всьому свій час". Сумно, що їм самим це не смішно...

3. Різного ступеня суворості карантинні заходи вжили більшість країн світу. Оцінити їх ефективність поки складно, але судячи з всепланетного поширення зарази вони не дуже допомогли. Тим більше, що зараз чути твердження про початок другої хвилі ходи ковіду (раніше практично всі інфекціоністи передрікали це на осінь). Безумовно, вони були часом надмірними – наприклад, у великодні дні в Грузії не тільки не ходив громадський транспорт, але під забороною були й особисті автомобілі. Однак слід визнати, що на сьогодні в цій республіці мінімальна смертність від коронавірусу – менш як 5 осіб (якщо так можна висловитися) в розрахунку на 1 мільйон населення. І тепер Грузія входить в десятку країн, громадяни якої можуть вільно в'їхати в шенгенську зону. А українців, незважаючи на безвіз ім. Порошенка, поки не пускають.

Україна також запровадила досить жорсткий карантин, але! По-перше, це було зроблено набагато раніше необхідного; по-друге, він пішов нанівець, коли мільйони гастарбайтерів ринули з Європи додому – ні про яке їх діагностуванні київська влада навіть не заїкнулася, наївно і боязко натякнувши їм про самоізоляцію. У результаті західна частина країни усе ще в "червоній зоні", ну і з Києвом заробітчани щедро "поділилися" вірусом.

Спочатку кілька країн (Італія, Іспанія, США, Швеція, Бельгія, Білорусь та ін.) абсолютно не сприйняли серйозність ковіду. Але згодом сумна реальність змусила їх переглянути таку самовпевненість. Що ж тепер? Як довго будуть тримати кордони на замку з урахуванням того, що це не дуже-то і допомагає – в країні вірус може циркулювати й у замкнутому просторі. Так в чому сенс шлагбаумів?

4. Деякі країни нині вимагають на в'їзді пред'явити довідку про відсутність вірусу. Але це і безглуздо, і смішно! Це все одно що у працівниці борделю питати санітарну книжку. По-перше, точність визначення захворювання (за словами медиків) не перевищує 70%. По-друге, адже можна заразитися після здачі аналізу! Яскравий приклад – "експорт" 170 українських заробітчан в Естонію. У всіх них на руках були свіжі довідки з позначкою "здоровий", але вже по прибутті у трьох все ж був виявлений ковід. Це свідчить або про недосконалість тестів, або про корупцію української медицини. Втім, в такому випадку могли мати місце обидва фактори.

5. Все ще не зовсім зрозуміло, як саме поширюється вірус – чомусь така статистика не ведеться. На мій погляд, саме це було б набагато корисніше нам знати, ніж багато чого іншого. Дуже суперечливі думки, наприклад, з приводу того, скільки часу живе ковід на різних поверхнях – називають період від двох хвилин до тижня. Експерти, пора вже вам визначитися! Рекомендацій уберегтися від вірусу, як і раніше, декілька: мити руки, дотримуватися дистанції, носити в громадських місцях маску. Останнє особливо дратує деяких нервових сміливців – "не буду одягати намордник!" Ви вважаєте себе здоровим? А може ви недообстежений? Ну тоді не варто ображатися, якщо, наприклад, коли чихнете або кашлянете в салоні, то вас з матюками й стусанами виставлять геть. Зрозуміло, що в масці складніше дихати (особливо в спеку), але це необхідна і ввічлива данина знаходження серед людей у нинішній складний час. Бо, повертаючись до початку абзацу, немає перевірених даних про те, як саме відбувається інфікування. Є багато історій, як один із подружжя важко хворіє, а друга половина прекрасно себе почуває, що підтверджується також і тестами.

6. Багато біологів, інфекціоністів, епідеміологів включилися у світові перегони по створенню вакцини від коронавірусу. Деякі країни вже виявили готовність закупити те, чого ще немає. Про це заявив і Володимир Зеленський. Хоча логічніше було від президента України почути намір зацікавити вітчизняних медиків знайти рятівний засіб. Але хто цим буде займатися?! Залишки вітчизняної охорони здоров'я, що дісталися нам від СРСР, цілеспрямовано були знищені спеціально засланою американкою без диплома, яка досі продовжує писати в соцмережах свої плагіатні "корисні поради" (чомусь не з ув'язнення). Оскільки я досить скептично ставлюся до всіляких щеплень (на мій погляд, від них більше шкоди, ніж користі), то мене ця можлива вакцина взагалі не цікавить. Даєш ліки проти коронавірусу! Але про його розробку ані слуху: адже вакцини можна продати набагато більше чи навіть спробувати зробити її обов'язковою (тільки уявіть, які масштаби прибутку це обіцяє!).

7. Перебуваючи в очікуванні рятівного засобу від ковіду, я не панікую, але продовжую зберігати розумні заходи. Бо, за твердженням медиків, перебуваю в групі ризику. І в цьому відбулися природні зміни. Спочатку в неї записали всіх, кому 65+, але статистика визначила інше: вірус найбільш небезпечний для діабетиків, хворих на онкологію і тих, хто має проблеми з серцем і судинами. Піврічна практика лікування цієї хвороби оголила проблеми медицини в різних країнах. Багато систем охорони здоров'я (в т. ч. і в деяких європейських країнах) показали свою повну неспроможність і неготовність протистояти такій напасті. Чого вже тут говорити про українську систему "поховання"... Тому для себе я виробив дієвий засіб уберегтися від ковіду: не заразитися! Тож бажаю всім розсудливості та здоров'я! Будемо жити!

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!