Українські законодавці в спілкуванні з бізнесом роблять ставку на страхи, штрафи і фіскальний тиск

Керуючий партнер Аудиторської фірми «Капітал Плюс», співголова податкового комітету в Союзі українських підприємців Тетяна Шевцова оцінила для видання "Коментарі" рішення контролюючих органів відновити з вересня перевірки бізнесу щодо виявлення неоформлених трудових відносин

"Сьогодні - саме така фіскальна політика держави. І ця філософія фіскальних нав'язливих ідей і страхів в стилі "всі - злодії, всі не платять податки, бізнес створюють виключно з метою ухилитися від податків" не залежить від ковід. Це їх (сьогоднішніх) ідеологія. І економіку вона вбиває більше, ніж ковід.

Поки акценти не будуть зміщені на стимули детінізації, прозорості (саме стимули - ліберальні, економічно зрозумілі і прийнятні) - нічого доброго не варто очікувати. Під страхом перевірок і штрафів ефект пожвавлення і зростання економіки недосяжний.

А Україні якраз (на відміну від інших країн) - є куди рости. Детінізація 40% економіки може дати куди більший бюджетний ефект, ніж штрафи. Може ... Але в сьогоднішніх пріоритетах українських законодавців - страхи, штрафи і фіскальний тиск".

***

Нагадаємо, що економічний експерт, координатор громадської ініціативи "Рух бізнесу України" Андрій Гарнат проаналізував рішення влади підняти мінімальну зарплату. А також розповів, що реально могли б зробити парламент і уряд, щоб допомогти малому і середньому бізнесу.

Читайте также