Зупинити падіння промвиробництва в Україні можна, але потрібно тиснути на владу
Як зупинити спад промвиробництва в Україні? Чи стала влада ближче до виборів більше прислухатися до давно лунаючих попереджень і побажань? Своєю думкою з виданням «Коментарі» поділився віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Денис Красніков
"В Україні вже зроблені перші кроки по початку політики відродження промисловості:
- створено профільне міністерство і з'явився віце-прем'єр,
- прийняті в першому читанні деякі стимулюючі закони,
- все більш явно приходить розуміння важливості свого промвиробництва - як для безпеки країни, так і для стабільності зайнятості та податкових надходжень.
Але зробити ще треба багато чого, створивши умови для виробництва товарів в Україні вигіднішими, ніж в країнах-конкурентах. І тоді до нас прийдуть як внутрішні інвестиції в промисловість, так і зовнішні.
Не думаю, що люди, які займаються виборами для команди влади, - "в темі", що вони стурбовані падінням промисловості (а за сім місяців 2020-го промвиробництво скоротилося на 7,7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року). Не вірю, що вони можуть поставити реальні дії з розвитку промисловості в пріоритет на місцевих виборах. Швидше - бізнес разом з трудовими колективами в цей момент має шанс ефективніше тиснути на владу з метою просування давно необхідних рішень.
Серед них:
- привабливі механізми кредитування промвиробництва, а не тільки споживчого кредитування, імпорту і торгівлі,
- мінімізація ціни на сировину й устаткування (їх видобуток повинен бути легким, ввезення та транспортування до розміщених всередині країни об'єктів - швидким, податки та інші платежі - низькими),
- забезпечення швидкого, прозорого і дешевого підключення електрики та інших мереж,
- програми державного стимулювання (включаючи експортну підтримку на державному рівні),
- гарантії права власності і неприпустимість рейдерських захоплень,
- непорушність умов і гарантій з боку держави, на яких цей інвестор входив в нашу країну,
- привабливі умови використання трудових ресурсів".
***
Про те, які важливі для економіки країни моменти слід передбачити в проекті держбюджету-2021, розповів експерт Віктор Скаршевський.