comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Дмитро Золотухин : Лукашенко міг отримати від Путіна гарантії безпеки

15-09-2020 14:09

0

Дмитро Золотухин

експерт з інформаційних технологій, заступник міністра інформполітики (2017-2019 рр)

Підсумки візиту Лукашенко до Путіна і його можливі наслідки оцінив для видання «Коментарі» експерт Інституту постінформаційного суспільства, медіаексперт, заступник міністра інформполітики (2017-2019 рр) Дмитро Золотухін

"На мій погляд, зараз у Олександра Лукашенка і його політичних опонентів всередині Білорусі - одне і те ж завдання: бути максимально лояльними Володимиру Путіну. Бо саме Путін на даний момент є гарантом суверенітету і демократії в Білорусі. Умовний "захід" очікувано програв Білорусь, не бажаючи йти на нову конфронтацію з Кремлем. А вчорашній візит Лукашенка в Сочі був таким же очікуваним, як і "глибока заклопотаність" з боку Брюсселя та інших європейських столиць.

Щоб зберегти хорошу міну при поганій грі, Лукашенко повинен отримати від Путіна запевнення у фінансовій, військовій і дипломатичній підтримці. І при цьому, зберегти свою квазі-незалежність. Тобто - всидіти на двох стільцях.

Причиною тому - народні настрої білорусів. Більшість з них негативно ставляться до будь-яких "інтеграційних ініціатив" в сторону "Союзної держави". Але, в той же час, завдяки масовій пропаганді, пристрасно бажають братніх відносин з Кремлем і живлять повагу до Путіна.

Саме тому Тіхановська і інші лідери "опозиції" в Білорусі періодично звертаються до мудрості Володимира Володимировича світло сонечко.

З візиту Лукашенко до Путіна ми побачили 20 хвилин, в яких Лукашенко демонстративно вів себе улесливо до кремлівського сюзерену. Решта чотири години, на мій погляд, йшов досить жорсткий торг, в якому Лукашенко, як міг, захищав свої позиції. На мій погляд, він міг отримати від Путіна гарантії безпеки для себе і своєї сім'ї при будь-яких розкладах. І, в той же час, пообіцяти непублічний інтеграційний процес, який не передбачає об'єднання.

Для України з  цієї ситуації немає жодного хорошого виходу. Київ зайняв досить пасивну позицію по відношенню до подій в Мінську (лише сьогодні Верховна Рада прийняла заяву щодо ситуації в Республіці Білорусь - ред.). В результаті для нас будь-які вікна можливостей вже закриті. Та і для європейців - теж.

До кінця цього року Путін ще більш посилить свої позиції. Все буде залежати тільки від того, що зможе відстояти Лукашенко для себе особисто".

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!