logo_ukra

Coinspot 02.03.2021

BTC/USD

49090.56

ETH/USD

1567.74

LTC/USD

181.06

НБУ 02.03.2021

USD/UAH

28.05

EUR/UAH

33.80

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Сергій Алєксєєв : Українці отримали можливість позбутися боргового ярма

30-10-2020 16:10

0

Сергій Алєксєєв

народний депутат України IX скликання

Народний депутат України IX скликання, член депутатської фракції політичної партії "Європейська Солідарність" Сергій Алексєєв розповів виданню «Коментарі», чому настільки важливим є визнання фізичних осіб банкрутами

"В Україні суди почали визнавати фізичних осіб банкрутами. Перше таке рішення ухвалив Господарський суд Києва. Для мене це певною мірою особисте досягнення та перемога, бо з 2014 року працював над запровадженням в Україні інституту банкрутства фізичних осіб.

Справа в тому, що така процедура є звичною практикою вже кілька десятиліть у багатьох розвинених країнах. За певних умов громадяни можуть ініціювати процедуру банкрутства та позбавитись боргового ярма. У виграші залишаються усі - людина, фактично, може розпочати життя з чистого аркуша, а кредитор позбавляється неліквідного активу зі свого портфеля, на обслуговування якого необхідно було витрачати ресурси. В залежності від країни умови початку процедури банкрутства та її наслідки різняться. Але головне - у громадян така можливість є.

В Україні ж до минулого року банкрутство фізосіб було неможливе. Юридичні особи та ФОПи могли скористатись таким механізмом, а звичайні громадяни ні. Тому непоодинокі були випадки, коли борги сплачували не тільки до гробової дошки, а й переходили у спадок. І неважливо було, як змінились життєві обставини з часу формування такого боргу. Можливо, людина втратила роботу чи важко захворіла, борг вона мала сплатити повністю. Бо навіть "списати" такий борг не було законної можливості - на списану суму мав нараховуватись податок і людина одразу ставала боржником вже податкової. Дехто за допомогою спритних юристів банкрутився по процедурі банкрутства фізособи-підприємця, та це все одно був не зовсім прозорий механізм.

Однак минулого року був ухвалений та вступив у дію новий Кодекс з процедур банкрутства, де окремо ми прописали можливість банкрутства саме для фізичних осіб, що стало для України певною мірою революційним кроком. І тепер кожен українець, якщо на те будуть підстави, може вирішити питання власної неплатоспроможності. Важливо, що ініціювати процедуру банкрутства може виключно сам боржник. На цей крок ми пішли, аби захистити громадян від нечистих на руку кредиторів. Також за людиною залишається останнє житло - і після завершення процедури банкрутства ніхто не залишиться на вулиці.

Разом із тим, якщо з‘ясується, що боржник приховав майно, то рішення суду може бути анульоване і людина позбавляється права ініціювати процедуру власного банкрутства. На законодавчому рівні ми максимально збалансували інтереси і боржників, і кредиторів, щоб підтримати обидві сторони. У підсумку виграти має економіка України, бо механізм банкрутства попри всю його незвичність для наших громадян повертає колишнього боржника до активного економічного життя замість переховування від кредиторів".

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!