logo_ukra

Coinspot 07.03.2021

BTC/USD

48978.04

ETH/USD

1664.09

LTC/USD

182.96

НБУ 07.03.2021

USD/UAH

27.90

EUR/UAH

33.40

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Роман Сластьон : Передачу землі громадам можна спростити

23-11-2020 16:11

0

Роман Сластьон

генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»

Передачу сільськогосподарської землі у власність громад слід робити на законодавчому рівні. Таку думку висловив виданню «Коментарі» генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Роман Сластьон

"Днями Госгеокадастр повідомив про передачу перших 10 тис. га державних сільськогосподарських земель в комунальну власність громад Черкаської області. Поки це тільки 0,5% від 2 млн га державних земель, анонсованих до передачі президентом України від 15 жовтня 2020.

Звичайно, це лише перший крок. Подальша динаміка передачі повинна бути швидше, ніж 10 тис га за місяць. Всього до кінця 2020 року в комунальну власність черкаських ОТГ має бути передано близько 120 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності. Однак обрана процедура передачі є досить складною і бюрократичною.

Потрібно провести інвентаризацію земель, визначити перелік земельних ділянок до передачі по кожній громаді, підготувати:

- документацію по кожній земельній ділянці,

- рішення про передачу за кожною земельною ділянкою,

- підготувати та узгодити акти прийому-передачі за кожною земельною ділянкою з кожною окремою громадою.

А також - забезпечити реєстрацію права власності товариства на земельні ділянки.

На такий процес підуть десятки тисяч годин роботи, маса паперу, нервів і коштів. Але є більш простий шлях.

Слід передати сільськогосподарську землю у власність громад на законодавчому рівні. Саме це передбачає законопроект №2194, який кількома рядками змін в існуюче законодавство передає державну сг-землю в розпорядження громад. Громадам залишиться тільки провести відповідні реєстраційні дії.

Важливо також, що така передача на законодавчому рівні буде більш комплексною та повною, адже є сотні тисяч гектар непроінвентарізованних земельних ділянок.

Тільки маючи відповідні повноваження, місцеві громади зможуть ці земельні ділянки проінвентаризувати, виготовити документацію і розпочати ними реально розпоряджатися.

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!