logo_ukra

Coinspot 15.01.2021

BTC/USD

35622.55

ETH/USD

1150.46

LTC/USD

140.13

НБУ 15.01.2021

USD/UAH

28.25

EUR/UAH

34.30

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Олег Постернак : Зеленський обіцяв «нові обличчя», але у владі опинилися чиновники часів Януковича і Порошенка

25-11-2020 15:11

0

Олег Постернак

політтехнолог

Політтехнолог Олег Постернак оцінив обіцянку Володимира Зеленського привести у владу України "нові обличчя"

Ще будучи кандидатом в президенти, Володимир Зеленський обіцяв привести разом з собою у владу "нові обличчя" і навіть пропонував виборцям долучитися до підбору кандидатів на високі державні посади. Але у владі опинилися чиновники часів президента Януковича і Петра Порошенка.

Особи, на яких поширювалася дія закону про люстрацію, знайшли додаткові способи для майже стовідсоткового повернення на свої посади. Існують поширені схеми зловживання нормами закону й індульгенція на люстрацію. Серед найбільш улюблених - оскарження в судах, отримання посвідчень учасника АТО, спотворення назв посад.

Так, генпрокурор Венедиктова в терміновому порядку повертає в держслужбу люстрованих прокурорів. 10 вересня вона підписала наказ про призначення головою прокуратури Полтавської області Антона Столітнього. А в МЗС зараз розглядається питання про призначення старого перевіреного кадра режиму Януковича Віктора Майка на посаду Надзвичайного Повноважного Посла України в Туркменістані. Колись Майко вже відзначився тим, що під час його роботи з дипломатичною місією в Туркменістані туркмени перестали продавати газ НАК "Нафтогаз" безпосередньо, а поставки туркменського газу перейшли під контроль компанії РосУкрЕнерго. Це сталося не без участі Юрія Бойка, з яким чиновник має тісні зв'язки.

І тепер дуже багато питань виникає до молодого прогресивного міністра Кулеби у зв'язку з такими планами, а також до компетентності його оточення, в якому присутні такі фахівці з розвідувальної та агентурної роботи як заступник міністра Єнін, який по суті є головним конфідентом молодого міністра і радником по чутливих питань. Елементарний аналіз норм закону про очищення влади показує, що питання про призначення таких осіб як Майко в органах влади не може розглядатися навіть теоретично. Закон чітко встановлює обмеження в 10 років для  таких осіб, як Майко (посаду заступника Міністра закордонних справ обіймав понад рік: з квітня 2010 року по березень 2014 року), з метою недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми рішеннями, діями або бездіяльністю здійснювали заходи, спрямовані на узурпацію Президентом України В. Януковичем.

Крім того, співробітники представництва Центрального антикорупційного бюро Польщі разом з НАБУ і САП в Гданську затримали трьох осіб за підозрою в корупції та діях у складі організованої злочинної групи. Серед затриманих - екскерівник "Укравтодору" Славомир Новак. Він отримував хабарі від фірми "Альтком" за виграші в тендерах на будівництво доріг і розкрадання державних коштів.
За матеріалами антикорупційних органів, схема отримання коштів така: Славомир Новак створював в Польщі підприємства, які надалі компанія "Альтком" мала викупити по 300-350 тисяч євро. Таким чином, керівник Укравтодору відразу легалізував корупційний капітал в Польщі. Майко разом зі своїм соратником Володимиром Петруком, який у 2005-2006 роках обіймав посаду заступника голови "Нафтогазу України", намагалися через підконтрольну фірму "Інтербудмонтаж" займатися реалізацією інфраструктурних проектів на ринку Туркменістану, але зазнали фіаско.

Відзначу успіхи Михайла Бно-Айріяна, якого в червні 2019 року КМУ погодив на посаду голови Київської області. Раніше Бно-Айріян працював на уряд Миколи Азарова, і його кар'єра тісно пов'язана з ексглавою МЗС при Януковичі Костянтином Грищенком. У момент, коли Грищенко був послом України в РФ (2009-2010 рр.), Михайло Бно-Айріян працював в посольстві України в Росії: спочатку третім, а потім і другим секретарем. А після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах 2010 року Грищенко отримав посаду міністра закордонних справ в уряді Миколи Азарова. Тоді Бно-Айріян також повернувся до Києва - і аж до 2014 року працював на різних посадах в МЗС і в апараті віце-прем'єра Костянтина Грищенка. Бно-Айріян - одногрупник Дмитра Разумкова - голови партії "Слуга народу", який разом з Разумковим навчався в Київському інституті міжнародних відносин.

Сподіваємося, що залишки професійних кадрів в Офісі Президента України, СБУ, СЗРУ (хоча це на випередження повинен був зробити делегований ними представник Єнін), проаналізують пропозиції міністра Кулеби та вкажуть йому на їхню абсурдність і просто невідповідність українського законодавства. Бо з таким підходом Кулеба-молодший незабаром відправить у тихе посольське гніздечко друга Кулеби-старшого Анатолія Дроня, який, будучи першим заступником міністра закордонних справ у 2003-2005 роках, також заперечував і таврував ганьбою Майдан часів Ющенка.

Є велика надія та очікування, що Володимиру Зеленському все ж вдасться стримати свою обіцянку, а не допускати у владу корупційних чиновників без моральних і професійних якостей.

Новости партнеров

comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!