comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Сергій Магера : Навіщо Україні судова реформа

02-03-2021 14:03

0

Сергій Магера

народний депутат України IX скликання

Думкою про важливість судової реформи з виданням «Коментарі» поділився народний депутат України IХ скликання Сергій Магера

Україна гостро потребує судової реформи. У Києві проходить форум "Україна 30", присвячений проблемам розвитку правосуддя. Рівень представництва високий - у форумі беруть участь президент, народні депутати, міністри і представники профільних організацій.

Все це відбувається на тлі пленарних засідань Верховної Ради, яка повинна на цьому тижні розглянути законопроекти, подані президентом в рамках судової реформи. Вона залишається найбільш затребуваною в українському суспільстві. Довіра до судової системи України складає всього 12%. Причини недовіри криються в багатьох факторах. Ми до цих пір не бачимо рішень суду у резонансних справах, наприклад, у справах Шеремета, Бузини та інших. Останнім часом судова гілка влади оточена скандалами, які стають предметом обговорення і за межами нашої країни. У нас до цих пір триває конституційна криза, рішення якої в законодавчій площині поки немає. Громадяни чекають розгляду своїх справ у судах місяцями.

Судова реформа - вічне питання порядку денного України.  Ініціативи з реформування судової гілки влади викликають питання з боку Венеціанської комісії, профільних організацій та експертів.  Судової реформи чекають наші міжнародні партнери в обмін на надання кредитів Україні.  Недовіра до судів і відсутність структурних змін негативно впливає на інвестиційний клімат країни.

Першочергові завдання: реформування Вищої ради правосуддя в частині перевірки суддів на доброчесності, питання повноважень ОАСК і роботи Конституційного суду України, перезавантаження ВККС.

Справедливі суди - крок до безпечного і комфортного життя наших громадян.  Кожен з них має право на справедливе судове рішення і кожен повинен бути впевнений, що будь-який спір буде вирішено в суді виключно в рамках закону.

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!