ДУМКИ

Ірина Верещук : Ґендерна нерівність гальмує розвиток, бо суспільство недоотримує енергію та таланти жінок

07-06-2021 21:06

5

Ірина Верещук

Народна депутатка України IX скликання від партії Слуга народу

Слова Генерального прокурора України Ірини Венедіктової про те, що "Україна – сексистська країна", а також зізнання в тому, що відчувала на собі гендерну дискримінацію поклали початок важливій дискусії стосовно цієї теми в Україні. Своїми міркуваннями за цією темою з виданням «Коментарі» поділилася народна депутатка України IX скликання Ірина Верещук.

    Ґендерна нерівність в Україні є. Це слід визнати. Всі суспільства проходили або проходять етап ґендерної нерівності. Так, ми відстаємо від західних країн в плані ґендерної рівності. Так, на Заході більше жінок займають керівні посади у владі та бізнесі. Але вважаю, що з цього приводу не треба робити величезну проблему. Ситуація поступово, але неухильно змінюється: і в Україні, і у світі в цілому. Бо працюють демографічні, макрополітичні та макроекономічні чинники. Я не хвилююсь за українських жінок. В українській політиці вони тільки починають. Майбутнє все одно за ґендерною рівністю. В цьому немає сумнівів. 

    Як на мене, ствердження “кар'єра та родина несумісні для жінки” дещо застаріле. Я знаю багато жінок, які успішно поєднують кар’єру та родину. Також знаю і інші приклади: і коли жінка робить фокус на роботі, і коли жінка живе тільки своєю сім’єю. Кожна людина сама визначає пріоритети в житті. Слід також зауважити, що на різних етапах життя пріоритети можуть змінюватись. Свого часу я пішла зі Збройних сил заради дитини, потім з часом змогла більше працювати над кар’єрою. Зараз син вже закінчив школу. А я можу цілком присвятити себе роботі. Ми з чоловіком обидва роботоголіки.  

    Так, ґендерна нерівність гальмує розвиток, бо суспільство недоотримує енергію та таланти жінок. Тому, чим більш розвинутим стає суспільство, тим більше встановлюється ґендерна рівність, бо суспільство прагне максимально використати таланти та енергію людей незалежно від статі. Майбутнє за ґендерною рівністю.
Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!