Експерти про повернення РФ в ПАРЄ: "Україна отримала ляпаса"

Політологи називали подію в ПАРЄ першої великої дипломатичної та інформаційної перемогою РФ по лінії європейських бюрократичних структур і серйозним мінусом української дипломатії

У ніч на вівторок, 25 червня, Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) підтримала проект резолюції, який змінює процедуру накладення санкцій на національні делегації.

Дане рішення, яке підтримали понад 70% депутатів, дозволить делегації Росії відновити свої права. Обговорення тривало більше 9 годин та понад 200 поправок української делегації в результаті не були підтримані.

На думку політологів, прийняття резолюції стало великою поразкою України на дипломатичному фронті.

"Це перша велика дипломатична та інформаційна перемога РФ по лінії європейських бюрократичних структур і серйозний мінус української дипломатії. Тут можна поставити мінус і президенту, так як їм не була достатньо обговорена позиція в діалозі з Францією і Німеччиною", - сказав "Коментарям" політолог Олег Постернак.

За його словами, є в цьому і вина Верховної Ради, яка не змогла вчасно замінити міністра закордонних справ. В результаті зникла комунікація України з іноземною дипломатією.

З цим згодна і політичний експерт Світлана Кушнір.

"Делегація Франції та Німеччини проголосували практично повним складом за те, щоб змінити статутні документи ПАРЄ. Ми зараз зависли, що дає російського лобі в Європі діяти на свій розсуд", - пояснила вона.

Політолог Василь Мокан назвав голосування "ляпасом Україні". Крім того, за його словами, у ПАРЄ є мотивація повернути РФ з-за членських внесків. Також участь у голосуванні за кандидатуру секретаря Ради Європи додасть нового еврочиновнику більшої легітимності.

Політологи також в цілому підтримали демарш української делегації в ПАРЄ. Однак, як зазначив Олег Постернак, це є початком затяжного конфлікту і обмежує можливості України впливати на подальші події. Світлана Кушнір, в свою чергу, нагадала, що Україна може перехопити ініціативу і запропонувати Європі економічне співробітництво. Але є проблеми з газотранспортною системою, оскільки Україна так і не виконала умови Третього енергопакету.

Експерти також зійшлися на думці, що підтримка резолюції делегацією Нідерландів на тлі оприлюднення нових доказів причетності Росії до катастрофи Boeing МН17 має під собою економічне підґрунтя і ніяк не відіб'ється на намір покарати винних в авіакатастрофі.

"Голосування - це тренд країн, що бажають мати кращі, або хоча б покращені відносини з РФ, виключно з точки зору своїх бізнес-інтересів",- констатував Василь Мокан.

Нагадаємо, представники РФ вже подали заявку на відновлення повноваженьсвоїй делегації у відповідності з змінами у статут ПАРЄ. Це питання має бути розглянуто 27 червня.