Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
"Законопроект №10318 про перенесення термінів введення нового ринку електроенергії, зареєстрований моїми колегами по парламентському комітету Домбровським і Підлісецьким, я не підтримую. І ось чому — формально законопроект пропонує перенести введення ринку на три місяці (з 1 липня на 1 жовтня), але на практиці веде до повної відмови енергетичної реформи, узгодженої із західними партнерами. Адже, як кажуть, немає нічого більш постійного, ніж тимчасове. Подібне ми вже проходили з аналогічним законом, прийнятим ще в 2013 році".
За словами депутата, заява авторів законопроекту про нібито негативну ситуації з відставкою уряду, розпуском Верховної Ради, позачерговими парламентськими виборами і т. д. повністю суперечать самій ідеї нового ринку електроенергії, "який повинен звільнити енергетиків від тягаря таких політичних умов".
"До енергетиці пора припинити відноситься як до феодального наділу, яким може розпоряджатися як заманеться будь-хто, хто прийшов до влади. Треба зрозуміти головне – энергореформа в цілому і конкурентний ринок електроенергії, як її важливий елемент, потрібні не західним партнерам, не Євросоюзу або МВФ. Вони, насамперед, потрібні Україні, яка потребує цивілізованому ринку, сильної енергетики і великих інвестицій. І політичні обставини – це аж ніяк не ті чинники, які повинні змусити країну відмовитися від обраного шляху модернізації за європейським зразком", — підкреслив Артур Мартовицький.
Як повідомлялося, народні депутати Лев Підлісецький і Олександр Домбровський підготували законопроект щодо перенесення терміну запуску нового ринку на 3 місяці. При цьому сам глава комітету вже заявив, що готовий відкликати законопроект, якщо Кабінет Міністрів візьме на себе відповідальність і прийме всі необхідні документи.
Вчора Кабмін прийняв всі ключові документи, необхідні для запуску нового ринку електроенергії та для роботи галузі в цілому. "Мова йде про покладання спеціальних зобов'язань на Енергоатом, Укргідроенерго і частково на Укренерго, про порядок проведення аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми контрактами, про порядок проведення конкурсу на введення нових генеруючих потужностей і інші", — розповіли в уряді.
Нагадаємо, на 1 липня 2019 запланований старт роботи нового ринку електроенергії, який запровадить в Україні Третій енергетичний пакет ЄС. Від своєчасного запуску залежить, чи отримає країна 500 млн євро макроекономічної допомоги.
Новини партнерів
Новини