Головна Новини Прес-реліз 2020 Українські журналісти не прагнуть захищати свої права – підсумки опитування "Коментарів"
commentss НОВИНИ Всі новини

Українські журналісти не прагнуть захищати свої права – підсумки опитування "Коментарів"

Команда «Коментарів» підводить підсумки опитування «Захист українських медіа-2020»

23 червня 2020, 21:08 comments1330
Поділіться публікацією:
Українські журналісти не прагнуть захищати свої права – підсумки опитування "Коментарів"

Згідно доступної статистики, тиск на ЗМІ і журналістів у період карантину зріс. І нам було цікаво, як цей тренд відчувають на собі самі представники медіаринку. Як виявилося, карантин на ставлення журналістів до власних прав вплинув мало, хоча кількість порушень їх прав дійсно зросла.

Більш показовими виявилися не результати, а реакція журналістів на саме опитування – дехто сприйняли це як політичну акцію. Причому шукали зв'язок з різними політичними таборами – часто протиборчими. Інші – як рекламну кампанію. Були ще й ті, які на словах активно ратують за права журналістів, але на ділі проявили себе вкрай непереконливо – навіть не змогли натиснути пару кліків в опитуванні. Багато ж хто наше опитування просто проігнорував, не вважаючи питання власних прав важливим.

Тим не менш, наше міні-опитування зібрало достатньо голосів, щоб скласти "середню температуру по палаті". Найчастіше голосували за пункт "В 2020 році мої права як журналіста не порушувалися, але порушувалися раніше" – понад 38% опитаних. Тобто більш ніж третина журналістів з порушенням своїх прав стикалася, але безпосередньо в період карантину все було добре.

30% підтримали пункт "Мої права як журналіста ніколи не порушувалися", що, насправді, не може не тішити – значить не так все погано в нашій країні.

23% опитаних визнали, що їхні права порушувалися саме в період карантину. При цьому більше 7% респондентів відзначили, що їх права порушувалися вже в 2020 році, але до карантину. Ми спеціально розділили 2020 рік на період до та під час епідемії – щоб побачити ситуацію в динаміці. І виходить, що кількість порушень в період карантину дійсно зросла.

І хоча наше опитування не можна назвати повноцінним соціологічним дослідженням, воно наочно показало, що вітчизняна журналістська спільнота роз'єднана і, головне, не прагне консолідації. Це багато в чому і стимулює безкарність порушників, адже вони знають: якщо на якесь ЗМІ або окремого журналіста йде атака, то завжди знайдуться його колеги по цеху, які швидше подадуть камінь нападникам, ніж стануть на захист колеги всі разом.

Звідси і гнітюча статистика, згідно з якою дві третини українських журналістів в цьому році або раніше відчували порушення або обмеження своїх прав. При цьому лише третина медійників ніколи не стикалася з порушеннями. Це краще, ніж ми спочатку припускали, але гірше, ніж у більш розвинених країнах.

Очевидно, що в період тривалого карантину на тлі кризи та активної виборчої кампанії відсоток порушень стане ще меншим. Будемо сподіватися, що це змусить багатьох переглянути ставлення до власних прав.

Нагадаємо, "Коментарі" також запрошують читачів взяти участь у новому опитуванні нашої рейтингової платформи на тему: "Антирейтинг олігархів: хто з них найнебезпечніший для України"



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!