Блог

Муса Магомедов: Чиєю зброєю росія воює проти нас?

З початку війни Україна відкрито називала імена країн-партнерів, котрі допомагають нам, як фінансово, так і зброєю. Наші партнери так само відкрито заявляли про свою допомогу нам. росія ж, навпаки, офіційно не визнавала жодної консолідації з іншими країнами щодо постачання зброї.

0

comments2751

Муса Магомедов

Народний депутат України

Депутат Верховної Ради, металург, оптиміст, серфер

Але ж маркування дронів та ракет, якими продовжує бомбити нас агресор, чітко вказувало на країну походження зброї. 

ІРАН. Його співпраця з росією триває. Безпілотники – це основний тип зброї, якій Іран постачає нашому ворогу. І відбувається це з самого початку війни. Щодо балістичних ракет, таких фактів поки нема. Є інформація, що окрім “Шахедів” декількох конфігурацій, Іран продає агресору дрони Mohajer-6, Авіабомби (Ghaem-5), Шоломи (NIJ II), Бронежилети (Rouin-3), ПТРК (Dehlaviyeh).

Окрім вже готових дронів, Іран постачає запчастини. Ба більше - будує заводи з виробництва дронів. Перший завод безпілотників Ababil-2 був відкритий на третій місяць війни - у травні 2022 року в Душанбе, Таджикистан. У серпні цього року Інституту вивчення війни повідомив, що будівництво заводів йде вже як на території самої росії, так і в Білорусі. 

БІЛОРУСЬ. За часів СРСР Білорусь була одним із головних "цехів" по виробництву зброї у радянському союзі. І наразі виробничий потенціал там збережено майже у повному обсязі, незважаючи на збитковість військових підприємств всі ці роки. Тому із першого дня вторгнення Білорусь мала, що віддати.  У користуванні росії  опинилися полігони, а також повітряний простір Білорусі. За інформацією групи “Беларускі Гаюн”, за перші сім місяців повномасштабної війни Білорусь, відправила росії більше 65 тисяч тонн боєприпасів. Вона постачає вантажні автомобілі типу “Урал” та бронетехніку. Зокрема танки Т-72 та БМП. Крім того, все, що стосується ремонту техніки,  її відновлення та розконсервації, також є в Білорусі. 

ПІВНІЧНА КОРЕЯ. Припущення та розмови про те, що Північна Корея постачає зброю в рф, ходили давно, але прямого підтвердження не знаходили. The Washington Post опублікувала супутникові знімки, які свідчать, що у вересні два російські судна здійснили рейси між північнокорейським портом Раджин та російським Дунаєм у Приморському краї. Аналітики Британії та США вважають, що судна перевозили військовий вантаж. Так воно й виявилось. На початку листопада з'явилися підтвердження того, що деяке озброєння від КНДР – вже на фронті. За словами координатора стратегічної комунікації Ради нацбезпеки США Джона Кірбі, Північна Корея надала росії 1000 контейнерів військового обладнання та боєприпасів для війни в Україні. Про це також свідчить і пожвавлення залізничного сполучення та будівництво. Скоріше за все – складів.   

На початку повномасштабної війни росія досить швидко вичерпала запаси свого озброєння і майже одразу почала вести переговори про повернення  частини зброї, яку сама ж експортувала в такі країни як Пакистан, Єгипет, Бразилія. Відомо, що переговори з офіційними особами Пакистану, Єгипту та Бразилії тривали близько року. А йшлося про повернення двигунів для російських ударних і транспортних вертольотів, які її війська втратили на початку масштабного вторгнення. 

Наводити цифри, чого, скільки та коли закуповує росія – справа невдячна, адже достовірною інформацією володіють хіба що воєнні відомства. Та можна з упевненістю говорити, що всі ці два роки, росія невпинно всіма шляхами нарощує кількість зброї. 

А що ж зі зброєю у наших союзників? Із виникненням війни в Ізраїлі ЗМІ все частіше говорять про вичерпність  військових запасів країн НАТО і неможливість швидко нарощувати виробництво зброї. З останніх прикладів - зрив планів ЄС з виробництва мільйона снарядів для України. Цю проблему визнав і глава МЗС Дмитро Кулеба, і міністр оборони Німеччини.  І невдовзі може статися так, що в кількості озброєння росія із “друзями” переважить країни НАТО. Тому розвивати ВПК у партнерстві та самостійно наша країна має обов’язково. Триматися балансу у хиткому світі має й Китай. Адже якщо керівництво цієї країни прийме політичне рішення щодо допомоги у озброєнні росії, розвиток подій може мати найсумніші наслідки. comments

Новости партнеров

comments

Другие материалы автора


Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!