Рубрики
МЕНЮ
0
Журналіст, редактор, лінгвіст, волонтер
Українка у Польщі
Щаслива дівчинка з інвалідністю через порушення голосовимови
Авторка блогу "Українська з Оленкою Клочко"
Працювала журналістом у виданнях "Гіпотеза", "Коментарі", "Коментарі. Харків"
Отримала вищу освіту за напрямком "Прикладна лінгвістика", а також "Видавнича справа та редагування" у Харкові
Здобуваю післядипломну освіту у Польщі в Університеті Адама Міцкевича за напрямком "Журналістика та соціальні комунікації" (докторантура)
Займаюся проєктами із вивчення соціальних комунікацій, розвитку та впливу сучасних медіа
Reuters та інші західні джерела уточнюють, що йдеться лише про допомогу, що надається "з метою міжнародного розвитку", що не передбачає скорочення допомоги Україні. Але до численних резонансних заяв Трампа варто ставитися скептично, сприймаючи це через призму "поживемо - побачимо".
Проте вся передвиборча кампанія, а також гучні заяви новообраного президента США, на жаль, не вселяють особливого оптимізму. Попри очевидну зацікавленість американського уряду в ослабленні країни-агресора, Трамп насамперед успішний бізнесмен. Тому він націлений радше на посилення позицій США через маніпуляції, підписання неоднозначних указів і вигідних для себе угод.
Стає очевидно, що не варто чекати від офісу Трампа колишньої фінансової підтримки та постачання зброї, до яких ми звикли за попередні три роки повномасштабної війни. Нинішній указ цілком може стати "прогрівом" для планомірного згортання допомоги Україні та примусу до підписання мирного договору. Так, Марко Рубіо, держсекретар США, у програмі "Доброго ранку, Америко" заявив, що "США підтримували Україну, але цей конфлікт має припинитися".
22 січня стало відомо, що Трамп доручив своєму спецпредставнику по Україні Кіту Келлогу закінчити війну в Україні за сто днів. Однак очевидно, що в жодні 24 години, місяць або пів року, в які обіцяв тоді ще кандидат у президенти закінчити війну, Трамп вкластися не встигне.
Таким чином, Україна ризикує опинитися в ситуації, коли обсяги допомоги істотно скоротяться, а завершення конфлікту буде ще далеко. На щастя, Байден під кінець свого терміну встиг наситити ЗСУ необхідним на якийсь час озброєнням. Але з часом запаси почнуть закінчуватися, і на передній план знову вийдуть сила волі та духу наших захисників.
На жаль, людський ресурс не безмежний, а "втома від війни" і "бусифікація" як поняття не просто так потрапили до шорт-листа "слів року". Що довше триватиме конфлікт без західної допомоги, то частіше ми чутимемо про необхідність додаткової мобілізації (з можливим зниженням призовного віку) і, як наслідок, про нові випадки зловживання повноваженнями співробітниками ТЦК. А це дедалі частіше спонукатиме до розмов про порушення прав людини, але ж цим занепокоєні в ООН уже зараз.
Цей рік обіцяє стати вирішальним у долі України. І багато в чому вона залежатиме від рішень 47-го президента США.
Новости партнеров
Другие материалы автора
Новости