Блог

Алексей Буряченко: Трубна “Санта Барбара” набирає обертів або олігархи наносять удар у відповідь

Економічні хроніки війни.

5

comments4172

Алексей Буряченко

Политолог, кандидат политических наук, доктор философии, юрист, финансист

Исполнительный директор Ассоциации органом местного самоуправления "Международная ассоциация малых громад"

Чергова серія олігархічного серіалу, ні, не “Санта Барбара”, а “Закупівлі в Укргазвидобуванні”. Я очікував, що у історії, яку я детально описував минулого разу у статті “Трубний ендшпіль”, новий виток протистояння. Олігархи лютують” (https://comments.ua/ua/blog/trubniy-endshpil-noviy-vitok-protistoyannya-oligarhi-lyutuyut-2946.html), наразі почала активно розгортатися в медійному просторі під цікавим кутом... 

 

І якщо ви думаєте, що сторони конфлікту публічно намагаються довести свою правоту в юридичному полі — звичайно, ні... Абсолютно законне рішення Господарського суду м. Києва на користь американської компанії Vorex, за відсутності аргументів у правовому полі, медійники Інтерпайпу, скоріш за все, намагаються “змістити акценти” і втягнути у свою нечесну гру, саме Укргазвидобування.

 

“Зміна акцентів” полягає в тому, що Укргазвидобування, як державна компанія, голосами різних експертів (абсолютно випадково), намагається надати питанню не юридичного, а виключно, політичного змісту з акцентом на те, що це саме компанія Vorex зриває програму буріння Укргазвидобування... При чому, суті справи, звичайно, ніхто не розкриває, щоб не полізли потенційно-корупційні зв’язки з олігархічним Інтерпайпом і явно дискримінаційним підходом до учасників торгів з боку самого Укргазвидобування, і не тільки... 

 

Зі слів “деяких ЗМІ та експертів” винні абсолютно всі, окрім, звичайно, самого Інтерпайпу який використав, ймовірно, при закупівлі підробні документи та Укргазвидобування, яке, взагалі, витворяло зі своїми ж закупівлями повну незаконну “дичину”, що і зафіксували у своїх рішеннях, і Антимонопольний комітет України, і Київський окружний адміністративний суд, і Господарський суд м. Києва. Отже, бачимо, що АТ «Укргазвидобування» настирно продовжує свої пагубно-неетичні практики непрозорої (м’яко кажучи) взаємодії з олігархічним Інтерпайпом.
І, можливо, перед тим як шукати скалку в чужому оці потрібно колоду з власного витягти?

 

Але, ні. Кращий захист, це, звичайно, напад! І легенда має бути якомога яскравішою і, бажано, пов’язаною з “наступною холодною зимою” і що на це прямо впливає, що Укргазвидобування “не виконує програму буріння” саме через дії американської компанії Vorex — красиво ж, вірно?.. При чому, цікавий факт, що ні Інтерпайп, ні Укргазвидобування не оскаржують законності дій компанії Vorex, а це погодьтесь, дуже показово. Адже, якби юридично було б за що зачепитися в діях Vorex, це б давно уже зробили в тандемі і Інтерпайп, і Укргазвидобування, “як надійні партнери”. Гарний тандем намалювався, вірно... уже навіть не маскуються.

 

Але для нас уже давно не секрет, що якщо хочеш щось приховати потрібно якомога гучніше кричати і робити акцент на те, що це питання державної ваги і зволікання тут смерті-подібні, як це роблять шахраї-наперсточники, виводячи вас на емоцію, а те що сам Інтерпайп блокував тендери Укргазвидобування десятки разів, у самому Укргазвидобуванні чомусь забули, як і те, що вони самі “витворяли” з власними публічними закупівлями, то відмовляючись підписувати договори, то під час суду оголошуючи тендер на ту саму продукцію і т.д. (ці кейси я нагадаю трохи згодом більш детально). Одним словом, проаналізувавши весь масив інформації, закрадається гіпотеза, що якщо у торгах приймає участь олігархічний Інтерпайп, це добре, а якщо будь хто інший, це “зло, яке потрібно випалювати каленим залізом”! Лукавство, от яке слово приходить на думку коли усе це розумієш.

 

Так, в підтвердження моїх слів, потрібно зафіксувати, що Інтерпайп сам оскаржує у Господарському суді чотири контракти Укргазвидобування, укладені зі своїм конкурентом Vorex на закупівлю цієї ж обсадної труби. Йдеться про справи 910/6796/23, 910/6503/23, 910/10971/23, 910/10968/23.  Більше того, вимагаючи застосувати реституцію, тобто, дістати з-під землі вже поставлену трубу і повернути її американцям. Цей факт детально описується в матеріалі видання ЗНАЙ.UA під назвою “Проросійський Інтерпайп знову зриває програму буріння "Укргазвидобування” (https://znaj.ua/kompromat/482996-prorosiyskiy-interpayp-znovu-zrivaye-programu-burinnya-ukrgazvidobuvannya-ekonomist).

 

Також, враховуючи, що Укргазвидобування публічно звертає увагу на забезпечення позову з боку американської Vorex, логічно було б нагадати, а скільки разів подібні дії проводив олігархічний Інтерпайп? Можливо відповідь когось сильно здивує, але все ж скажу, -- 14 разів, про що зауважується у статті «Проросійський Інтерпайп знову зриває програму буріння "Укргазвидобування» (https://lenta.ua/prorosiyskiy-interpayp-znovu-zrivae-programu-burinnya-ukrgazvidobuvannya-ekonomist-156735/)! 14 разів Інтерпайп звертався із клопотаннями про забезпечення позовів шляхом накладення заборони Укргазвидобуванню укладати договори або ж виконувати їх із американською Vorex. Співмірна кількість — 14 позовів Інтерпайпу, проти одного від Vorex? Відповідь очевидна, але “медійна хвиля” все одно запущена і, мабуть, найгірше, що в її “розгін” втягнуте державне Укргазвидобування. Але зв’язок між цими акторами стає уже настільки очевидний, що за цю справу мали б уже в притул взятися антикорупційні органи...

 

Адже, якщо цього не робити, то задекларована боротьба з олігархічним впливом та самими олігархами, буде тільки гарним політичним гаслом, а олігархи, як управляли країною, так і будуть це продовжувати робити! Про які інвестиції, особливо зовнішні, ми тоді взагалі можемо говорити?

 

Дане питання, про “прозорість” та “рівність” на українському ринку, особливо актуальне саме зараз, коли ми отримали рішення про таку бажану допомогу від США, але і контроль від наших партнерів, я переконаний, зросте в рази. І звернення від конгресмена Майка Келлі від штату Пенсильванія до Конгресу та Міністерства економіки США (https://delo.ua/ru/energetics/v-kongresse-ssa-obespokoeny-deistviyami-ukrainskix-cinovnikov-kotorye-mogut-povlec-za-soboi-krizis-v-energeticeskom-sektore-420779/), може бути тільки першою ластівкою, яку із задоволенням, з великою вірогідністю, будуть використовувати рашистські пропагандистські ЗМІ, щоб розхитати двопалатну та двопартійну підтримку України. Цього не можна допустити.

 

Але повернемося до Укргазвидобування, яке скаржиться, що якщо не укладе прямі договори з Інтерпайпом, то постраждає держава, бо обсадні труби їм дуже потрібні... Так потрібні, що у листопаді минулого року всупереч закону (що вже встановлено і рішенням АМКУ, і рішенням Київського окружного адміністративного суду) в інтересах Інтерпайпу скасували тендер 24Т-004 на закупівлю цих самих труб. І навіть коли АМКУ визнав дії Укргазвидобування незаконними і зобов’язав його відновити закупівлю, УГВ терміново звернулось до суду, щоб затягнути цей процес. Ці ретроспективи детально описує у своїй статті енергетичний експерт Юрій Корольчук, у своїй статті під назвою: “Пекельні кола корупціонерів Інтерпайпу та Укргазвидобування” (https://telegra.ph/Pekeln%D1%96-kola-korupc%D1%96oner%D1%96v-%D0%86nterpajpu-ta-Ukrgazvidobuvannya-04-24?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0YX2G1q874JiDcFohBYxz1JgWLpq_cbTJrOBeZ4fepRtuh0YcXKcDdDBo_aem_AWpV3au9ScR_0oxDytn-I7sxaXthCZ2wY_h3G4y3mRKYNv5C8amtlqmoNFxtPosJbxDymRXdEhnw0_d7fVCmuZyh ).

 

Також, окрім іншого, в його статті зазначено, що: “Були і перевірені роками інші методи боротьби. Наприклад, Укргазвидобування тупо саботувало і не підписало вчасно з американцями із Vorex договір згідно тендеру (23Т-153) на закупівлю обсадних труб діаметром 244 мм.

 

Американці звернулись до суду і тільки так змусили Укргазвидобування укласти договір. Укргазвидобування затягувало підписання і поставки труб. Спеціально для цього подавали апеляцію. Договір мав бути укладений 04.08.23, а через саботаж Укргазвидобування і ініційовану ним судову тяганину був укладений тільки 11.12.23. Тобто, 4 місяці Укргазвидобування нічого не пекло, не тиснуло і труби не горіли.

 

А от коли трубу поставляє Інтерпайп, то вона потрібна негайно, у цю ж секунду, іще вчора. А чому ж тоді коли хтось інший поставляє труби – то відбувається саботаж? Корупційна загадка.

 

Також, не можна оминути увагою ігри УГВ зі строками поставки. Адже, мінімізуючи строки значно ускладнюється процес виконання для підрядників (60 днів), але не для всіх (натяк, думаю, зрозумілий)... Якщо тобі за не вчасне виконання договору не виписують, ні штрафних санкцій, ні пені, тоді тобі і... на ці вимоги. Головне мати корупційну “понятійку” між державною компанією та представниками олігархічного бізнесу — це схема вичавлення з бізнесу конкурентів перевірена роками. А чого щось лишнє вигадувати?..

 

Але коли збитки державі через “непрозорість” та “олігархічні змови” переходять певну межу, ще й впливають на імідж нашої країни поза її межами, а про такі факти я уже писав раніше аналізуючи, в тому числі статтю в UNN про нанесені збитки державі у понад мільярд гривень (https://unn.ua/news/menedzhery-ukrhazvydobuvannia-ta-interpaip-sprychynyly-zbytky-na-ponad-miliard-derzhavnykh-koshtiv-ekspert), у громадськості, правоохоронцям та політичному керівництву країни може увірватись терпець... тим паче під час воєнного стану. Тоді буде працювати принцип — “хто не сховався, я не винен”! Але олігархів і цим не злякаєш, адже вони давно не в Україні, а тут їх справи менеджерують просто менеджери, які виконують вказівки... А от працівникам державних кампаній, які замішані у “олігархічних договорняках”, так може не пощастити...

 

ДУМАЙте і зробіть вірні висновки на користь держави Україна!


comments

Новости партнеров

comments

Другие материалы автора


Новости

Подписывайтесь на уведомления, чтобы быть в курсе последних новостей!