Резонансна дюжина: 12 подій, за якими стежив увесь світ в 2019 році
Портал "Коментарі" продовжує підбивати підсумки року, що минає, і сьогодні ми розповімо про події, які сталися в різних куточках світу і відбилися на житті і благополуччі мільйонів людей. Наша редакція підготувала огляд з 12 найбільш резонансних і яскравих подій цього року, за якими стежив увесь світ.
У 2019 увага всього світу була прикута до торгової війни США і Китаю, до багатостраждального виходу Великобританії зі складу Євросоюзу і розбірок великих геополітичних гравців в маленькій Венесуелі. Багато з цих подій в тій чи іншій мірі впливали на політику широкого кола держав з усього світу, в тому числі України. Журналісти "Коментарів" за допомогою експертів розбиралися в міжнародних перипетіях року, що минає і спробували передбачити розвиток подій в найближчому майбутньому.
Торгова війна США та Китаю
У цьому році США і Китай вели переговори про врегулювання суперечностей, які стали причиною торгівельної війни, яка тягнеться з літа 2018-го. На думку експерта Олега Бєлоколоса, торгова війна США і Китаю чинить вплив на всю світову економіку і є частиною глобального американо-китайського суперництва. Штати ввели 10% мита на китайські товари широкого споживання, електроприлади, промислове обладнання на суму 250 млрд дол. Це була відповідь на крадіжку Китаєм американської інтелектуальної власності на півтрильйона доларів і небажання збільшити імпорт американської продукції задля зниження торгового дефіциту в двосторонній торгівлі (900 млрд дол.). Піднебесна обклала митом американські товари на суму 110 млрд дол., припинила імпортувати сою з США (одна з основних статей американського експорту в Китай). А після провального раунду торгових переговорів у травні Білий Дім збільшив мита до 25% на товари з Китаю на суму у 200 млрд дол.
Переговори неодноразово заходили в глухий кут через те, що китайська влада не бажала скасувати в національному законодавстві норми, які зобов'язують іноземні компанії передавати технології в держоргани в обмін на отримання дозволу на діяльність в КНР, а також скасування преференцій для держпідприємств і доступ на ринок банківських послуг. У серпні Китай почав валютну війну проти США: штучно знизив вартість юаня по відношенню до долара і відмовився від імпорту сільгосппродукції американських фермерів. Все це могло призвести до зростання цін і зниження попиту на американську продукцію на китайському ринку і, як наслідок, - до зростання торгового дефіциту.
топ найгучніших проектів 2019 року.
Також ми підвели наукові підсумки йдуть роки - матеріал про гучні технологічні прориви і найважливіші науковиі відкриття, які доводять: майбутнє, про яке мріяли фантасти XX століття у своїх книгах і фільмах, вже настало.