Блог

Алексей Буряченко: Делігітімація судової влади. Масштабні справи

Знакові кейси корупції.

0

comments1539

Алексей Буряченко

Политолог, кандидат политических наук, доктор философии, юрист, финансист

Исполнительный директор Ассоциации органом местного самоуправления "Международная ассоциация малых громад"

Закон і Бізнес - "Відносно членів ВККС Мельника і Сабодаша розпочато кримінальне провадження". І дійсно, останнім часом скандали навколо ВККС тільки множаться і масштабуються. А може хто забув, Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) — це постійно діючий орган у системі судоустрою України, відповідальний за відбір і кваліфікаційне оцінювання суддів. Тобто, це той орган який визначає кому бути суддею, а кому ні + де кому з них працювати (на якому рівні)...

 

Нагадаю, що ВККС буквально нещодавно потрапляв і в моє поле уваги по правозахисній лінії. Кому цікаво, можна ознайомитись зі статтею під назвою "Суддя, алкоголь, смерть нацгвардійця: справа Тандира і при чому тут ВККСУ", в якій я висвітлюю абсолютно неадекватну реакцію ВККС на законні слідчі дії Державне бюро розслідувань відносно заступника голови ВККС Олексія Омельяна, стосовно якого порушене КП за ознаками ч.2 ст.384 («Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу»). Там, в якийсь момент, ВККС, на фоні обшуків та викликів на допити членів стало і взагалі відверто погрожувати правоохоронцям, що, звичайно, є абсолютно неприпустимим.

 

Але це ж ще далено не все... Ще раніше було порушено кримінальне провадження щодо дій члена ВККС Володимира Луганського за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.358 («Використання завідомо підробленого документа…») ККУ і це на фоні того, що торік був звільнений з посади голови ВККС Роман Ігнатов, якого викрили в наявності російського громадянства! І враховуючи вищевикладене, те що відбувається у ВККС уже стає дуже схожим на систему і, об'єктивно, дуже сильно підриває довіру до судової влади та суддівства в цілому.

 

Але повернемося до "найсвіжішого кейсу". Цього разу Державне бюро розслідувань зареєструвало ще одне кримінальне провадження стосовно членів ВККС. Цього разу — відносно Руслана Мельника і Романа Сабодаша. Так, нардеп К.Нестеренко у своєму зверненні звертає увагу, що серед тих, хто бере участь в конкурсі є особи які знаходіться в родинних звязках з чинними членами ВККС, або і взагалі члени ВРП:

Юлія Амброва — дружина члена ВККС Р.Сабодаша;

Сергій Масловський — родич члена ВККС Р.Мельника;

Ганна Пономарьова — дружина члена ВРП Дмитра Лук’янова;

Юлія Бокова та Микола Мороз — члени ВРП.

 

Оскільки процедури призначення суддів знаходяться під прямим впливом членів органів суддівського врядування, нардеп уважає, що участь родичів, близьких осіб та самих членів ВККС та ВРП у них очевидно та безсумнівно містять надзвичайно високі ризики неправомірного впливу на відповідні процедури з метою забезпечення успішного проходження конкурсу потрібними особами.

Відповідно, є висока вірогідність того, що у даному випадку мають місце саме умисні та протиправні дії членів ВККС та ВРП, спрямовані на використання власних повноважень та службового впливу з метою забезпечення успішного проходження кадрових конкурсів собі та своїм близьким особам.

 

І, погодьтеся, виглядає так що в цьому дійсно є сенс... як мінімум, викладене, точно потребує ґрунтовної перевірки правоохоронцями. Адже, суддівський "сімейний підряд" - це навіть не "подвійні стандарти" чи "конфлікт інтересів", це абсолютне дно.

 

Тепер гадаю необхідно очікувати чергової неадекватної відповіді ВККС на вищезазначені факти -- "Імперія має нанести удар у відповідь")) А якщо серйозно, то спостерігати той рівень закритості, елітарності та "міжсобойчика", який є постійним атрибутом у ВККС, бридко.

 

І ця структура добирала суддівські кадри??? А ми потім ще дивуємось, що рівень довіри до суддів в країні майже на нулі?.. Це реальність, яку потрібно виправляти, максимально швидко і рішуче.

 


comments

Новини партнерів

comments

Інші матеріали автора


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!