Рубрики
МЕНЮ
0
Політична та економічна аналітика
Політичний та економічний експерт Growford Institute, магістр державного управління, приватний підприємець. Народився на Черкащині, де впродовж десяти років займався педагогічною діяльністю, в тому числі обіймав керівні посади в закладах освіти та органах виконавчої влади. Є радником митної служби 3-го рангу. У 2005 році здобув ступінь магістра державного управління у Київському національному економічному університеті. З 2004 року консультант з економічних та політичних питань депутатської фракції у Верховній Раді України, помічника-консультанта народного депутата.
8 грудня наш Growford Institute проводив круглий стіл за участі автора світового бестселеру "Між боргом і дияволом: гроші, кредит і реформування глобальних фінансів" Едеіра Тернера. Тема дискусії - "Реформування глобальних фінансів: пошук оптимальних шляхів у нестабільній системі». Тернер наголошує, що «проблема таких країн, як Україна, полягає не в тому, щоб повністю придушити інфляцію, а в тому, щоб зробити її керованою, бути в змозі управляти інфляційними очікуваннями та не зірватися у прірву гіперінфляції» та приділяє увагу саме банкам розвитку. Такі установи на переконання фінансиста повинні стати активними гравцями, які акумулюють необхідні фінансові ресурси та спрямовують їх на цілі економічного розвитку.
Маю надію, що рішення правління центробанку України про оновлення розподілу вертикалей підпорядкування сприятиме виконанню таких цілей (пруф у коментарі). Бо Нацбанк має оперативно та гнучно реагувати на виклики, що постають перед національною економікою загалом і фінансовою системою зокрема.
Головна суть змін полягає у розділенні функції методології регулювання діяльності та нагляду за банками та небанківськими установами між різними вертикалями підпорядкування.
Серед новел постанови:
• рівномірне розподілення навантаження на заступників голови НБУ;
• Голова НБУ має меншу кількість підпорядкованих;
• враховано консультативні рекомендації міжнародних партнерів щодо структури Нацбанку.
У цьому році Національний банк перейняв на себе функції регулятора небанківського ринку. Страховики, кредитні спілки, фінансові компанії та ломбарди мають регулятора в особі центробанку. І цей ринок справді потребує посиленого нагляду оскільки перебуває в процесі стрімкого реформування.
Саме цим наглядом буде займатися заступник голови Нацбанку України Ярослав Матузка. Попри його не публічність він є досвідченим юристом, має практичний досвід захисту інтересів України в міжнародних судах.
З огляду на чималу кількість програшів судових позовів за останні кілька років, для національного регулятора це може бути вдалим кадровим рішенням.
Для довідки: Тривалий час однією з критичних проблем в економіці України є низький рівень банківського кредитування та жорстка монетарна політика НБУ. Рівень працюючих банківських кредитів корпоративному сектору економіки зараз складає близько 9% ВВП, а облікова ставка НБУ - 6% при річній інфляції 3%.
Новини партнерів
Інші матеріали автора
Новини