Рубрики
МЕНЮ
0
Політична та економічна аналітика
Політичний та економічний експерт Growford Institute, магістр державного управління, приватний підприємець. Народився на Черкащині, де впродовж десяти років займався педагогічною діяльністю, в тому числі обіймав керівні посади в закладах освіти та органах виконавчої влади. Є радником митної служби 3-го рангу. У 2005 році здобув ступінь магістра державного управління у Київському національному економічному університеті. З 2004 року консультант з економічних та політичних питань депутатської фракції у Верховній Раді України, помічника-консультанта народного депутата.
Беремо в руки калькулятор і рахуємо.
За 225 млрд.куб. газу, який ми транспортуємо за п’ять років в Європу з Росії, ми отримуємо приблизно 7 млрд.дол. в бюджет. Середня вартість транспортування газу через Україну складе приблизно 0,031 дол. за 1 куб.м.
Якщо ми робимо скидку на 50% то Європа економитиме 0,0155 дол. за 1 куб.м. або 855,55 млн.дол. в рік. при прокачуванні нашою ГТС якихось ефемерних 55 млрд.куб.
Окей, давайте закруглимо суму до 1 млрд.дол.
Але ніяких об’ємів ще не законтрактовано.
Сьогодні дефіцит газу в Європі складає близько 70 млрд.куб.метрів. Для придбання цього об’єму газу на спотових ринках Європі потрібно приблизно 70 млрд.дол. Ціна листопадових ф’ючерсів сьогодні саме в цих межах – близько 1 долару за куб.
Запитання – що ми зекономимо для Європи? Про які 50% взагалі йде мова? Про економію чого саме?
У Європейському союзі об’єм ВВП за 2020 рік склав понад 18 трильйонів доларів. – 18 трлн.377 млрд. (якщо бути точнішим). Економіка Європейського союзу – одна з найпотужніших у світі. Тому для них 70 млрд. – це навіть менше ніж емісія в період пандемії.
Єдиний нюанс, що поки що цього газу немає просто фізично. І що попросить взамін Росія (гроші чи преференції) – питання поки що відкрите.
P.S. Європа то гроші знайде. Але де візьмемо їх ми?
Новини партнерів
Інші матеріали автора
Новини