Головна Новини Інфографіка 2021 М'ясоїди чи вегетаріанці: яким є рівень споживання м'яса в країнах Європи (Інфографіка)
commentss НОВИНИ Всі новини

М'ясоїди чи вегетаріанці: яким є рівень споживання м'яса в країнах Європи (Інфографіка)

"Коментарі" дізналися, скільки кілограмів м'яса за рік в середньому з'їдають європейці

22 жовтня 2021, 13:05
Поділіться публікацією:
М'ясоїди чи вегетаріанці: яким є рівень споживання м'яса в країнах Європи (Інфографіка)

Скільки м'яса споживають у країнах Європи. Колаж: "Коментарі" / Дмитро Романюк

Поки в рамках боротьби з глобальною зміною клімату людство ще повністю не перейшло на вегетаріанство, "Коментарі" вирішили з'ясувати, яким є м'ясний раціон населення Європи. За даними продовольчої й сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (Food and Agriculture Organization, FAO), за рік на жителя континенту припадає в середньому 71 кг м'яса.

Топ країн-м'ясоїдів по праву займають мешканці Піренейського півострова — іспанці та португальці, які вживають протягом року трохи менше центнера цього продукту. На третьому місці — Ісландія, де до столу середньостатистичного жителя припадає 91 кг м'яса.

Річна м'ясна норма в межах 80 кг властива населенню низки країн, що розкинулися від Прибалтики до Середземного моря. "Бронзу" за рівнем споживання основного джерела тваринного білка отримують Польща (88 кг), Австрія (87), Литва (84), Білорусь (84), Чехія (84), Угорщина (84), Італія (82), Хорватія (80), також до "м'ясоїдних" держав належить Люксембург (82).

Зовсім на трохи від них у цьому плані відстають Данія і Франція з Німеччиною, де за рік з'їдають 79 кг усіляких м'ясних страв. За ними з різницею в 1-3 кг слідують фіни, ірландці, англійці, жителі Чорногорії й критяни з росіянами. У Греції та Швеції на одну людину припадає по 73 кг м'яса, а у Словенії й того менше — 70 кг.

У Нідерландах та Естонії жителі обходяться 69 кг м'яса на рік. Трохи менше його в раціоні норвежців, швейцарців і румунів, а середньостатистичному болгарину вистачає і 60 кг. Що стосується середньостатистичного українця, то, якщо вірити Держстату, його раціон, який здебільшого складається з курятини, представлений 62 кг. Цей показник незначно, але зростає протягом останніх кількох років і за підсумками 2020 року трохи перевершив докризові 5,1 кг м'яса на місяць.

М'ясне меню жителів Бельгії, Словаччини та Сербії складається з 55-57 кг цього продукту. Втім, у Туреччині, Молдові, Албанії та Північній Македонії м'ясна "дієта" ще скромніша, ніж у нас. Жителі цих країн задовольняються 39 кг м'яса на рік.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, скільки овочів вживають у країнах Європи, а також наводив статистику по країнах на континенті, населення яких голодує.


Читайте Comments.ua в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: Comments.ua
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!