Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Майже половина українців не вакциновані від дифтерії, а значить загроза поширення захворювання серед всього населення, досить висока. Єдиний спосіб захиститися і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – зробити щеплення. Але які існують протипоказання для його застосування?
Згідно з національним календарем вакцинації, дітям проводять щеплення від дифтерії у віці 2-4-6-18 місяців, 6 років, 16 років і повторюється кожні 10 років. Але є випадки, коли цього робити не варто, а саме:
- при гострому захворюванні, що супроводжується температурою, вище 38,5 градусів (легка застуда не входить в цей список);
- при серйозній алергічній реакції (анафілактичний шок) на один з компонентів вакцини;
- при епілепсії і прогресуючих захворюваннях нервової системи;
- коли імунітет людини може не сформуватися (в умовах хіміотерапії у онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при прийомі ліків, що пригнічують імунітет).
Нагадаємо, що в поточному місяці випадки дифтерії були зафіксовані на Закарпатті та в Києві. Перші симптоми захворювання можуть нагадувати ангіну, але мають куди більш серйозні ускладнення, аж до летальних наслідків.
У МОЗ заявили, що зараз в Україні не вистачає сироватки для лікування хворих і немає нормативного документу, що регулює стандарти надання медичної допомоги при дифтерії.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що останній спалах захворювання в Україні виник ще наприкінці минулого століття, але зупинити його не могли протягом п'ять років. Зараз медики побоюються повторення ситуації через колективне зниження імунітету українців.
Новини партнерів
Новини