Акцент на IT і правильний меседж для туристів: посол Мальтійського Ордену розповів про сильні сторони України
Портал «Коментарі» продовжує спецпроект «Comm:Corp» – цикл інтерв'ю з представниками глобальних зарубіжних компаній в Україні і з іноземними дипломатами, за підсумками чого редакція розробить план інвестиційного розвитку країни. Герой нашого нового інтерв'ю – Надзвичайний і Повноважний Посол Суверенного Мальтійського Ордену в Україні Антоніо Газзанти Пульезе ді Котроне. Про зрушення у відносинах між Мальтійським Орденом і Україною, головний потенціал нашої країни очима іноземця та головний страх туристів читайте нижче
СПЕЦПРОЕКТ "Comm:Corp"
Українці серед лицарів і перший офіційний договір між Україною та Мальтійським Орденом
– Пане Посол, Посольство Мальтійського Ордену відкрилося в Україні в 2008 році. Як ви можете схарактеризувати співпрацю між нашою країною та Орденом?
– Розвиток наших відносин відбувається без явних проблем. Насправді, місія Ордену розпочала свою роботу в Україні ще в 1991 році. Таким чином, ми присутні в цій країні понад 27 років і знаємо Україну дуже добре. А 2008 рік – це початок офіційних дипломатичних відносин. І відкриття офіційного посольства – це новий крок у розвитку відносин.
– Яка мета присутності Ордену в Україні?
– Інтерес такий же, як і в будь-якій іншій країні. Це, в першу чергу, гуманітарна діяльність. Єдиною метою Згромадження є допомога людям, що постраждали під час бойових дій або через кризу.
– В Україні з 2014 року відбуваються військові дії на Донбасі. Брав Орден участь у допомозі потерпілим від цього конфлікту?
– З 2015 року Орден також присутній на Сході України, уздовж лінії розмежування. Ми відкрили вісім Центрів психологічної реабілітації. Вони працювали в Маріуполі, Волновасі, Сєвєродонецьку, Щасті, Краматорську, Дружківці, Покровську та Києві. Близько 50 тисяч людей звернулися за допомогою в наші Центри реабілітації. Думаю, що ми зробили гарну роботу.
– Організовуєте ви в Україні якісь заходи? Якого роду ці заходи?
– Так, організовуємо. Наприклад, буквально в жовтні Мальтійський Орден виступив співорганізатором міжнародної конференції "Психічне здоров'я і психосоціальна підтримка на Сході України: досягнення та виклики". На цьому заході були присутні представники близько десяти посольств різних країн світу, серед яких - США, Російська Федерація, Голландія, Норвегія, Польща, Естонія. В рамках цієї конференції ми поговорили про важливість надання якісної психологічної підтримки різних соціальних груп населення України, наприклад, жінкам, дітям, людям похилого віку, і в черговий раз звернули увагу міжнародного співтовариства, української влади і ЗМІ на важливість цього аспекту.
– Влітку цього року Мальтійський Орден і Міністерство соціального розвитку України підписали договір про співпрацю. Що це був за договір, є вже перші результати?
– Хочу відзначити, що співпраця з Міністерством соціального розвитку України і, зокрема, з Андрієм Ревою була дуже інтенсивною і плідною. Підписаний договір є першим офіційним документом, що закріплює співробітництво Ордена і уряду України, спрямованим на підтримку медичних, соціальних, гуманітарних, освітніх заходів та охорони здоров'я в країні. Це важливий крок в зміцненні наших відносин і розвитку гуманітарної діяльності в Україні.
Юріс Пойканс розповідав про специфіку ведення бізнесу в Україні та Латвії, про ставлення латишів до українських мігрантів, а також про своє бачення боротьби з корупцією в нашій країні.