Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Будь-який пристрій, який відправляє сигнал Wi-Fi, також випромінює терагерцеві хвилі — електромагнітні хвилі з частотою десь між мікрохвилями та інфрачервоним випромінюванням. Ці високочастотні хвилі випромінювання, відомі як "Т-промені", також виробляються майже всім, що реєструє температуру, включаючи наші власні тіла і неживі предмети навколо нас.
Фізики з Массачусетського технологічного інституту розробили план пристрою, який, на їх думку, зможе перетворити навколишні терагерцеві хвилі в постійний струм, форму електрики, яка живить багато побутових електронних пристроїв.
Їх конструкція використовує квантово-механічне або атомарний поведінка графену з вуглецевого матеріалу. Вчені виявили, що, комбінуючи графен з іншим матеріалом, в даному випадку нітридом бору, електрони в графені повинні змінювати свій рух в загальному напрямку. Будь-які вхідні терагерцеві хвилі повинні "переносити" електрони графена, подібно крихітним авіадиспетчерам, щоб текти через матеріал в одному напрямку, як постійний струм.
Дослідники опублікували свої результати сьогодні в журналі Science Advances і працюють з експериментаторами, щоб перетворити їх дизайн у фізичний пристрій. "Ми оточені електромагнітними хвилями в терагерцевому діапазоні. Якщо ми зможемо перетворити цю енергію в джерело енергії, яке ми можемо використовувати для повсякденного життя, це допоможе вирішити енергетичні проблеми, з якими ми стикаємося зараз", — говорить провідний автор дослідження Хірокі Ісобе, постдок в Лабораторії дослідження матеріалів MIT.
Як повідомляло видання "Коментарі", смартфони ряду компаній отримають підтримку популярного сервісу Google.
Новини партнерів
Новини