Головна Новини Бізнес фінанси Ціни на товари в Україні можуть зрости через зупинку атомних електростанцій - СУП
commentss НОВИНИ Всі новини

Ціни на товари в Україні можуть зрости через зупинку атомних електростанцій - СУП

Ціни на електроенергію для промислових підприємств в Україні вже зараз вищі в 2-3 рази, ніж в Європі, и можуть вирости ще , - Спілка українських підприємців

13 травня 2020, 11:33 comments1995
Поділіться публікацією:
Ціни на товари в Україні можуть зрости через зупинку атомних електростанцій - СУП

Комітет з промисловості та інфраструктури Спілки українських підприємців (СУП) закликає Кабмін припинити встановлювати ціни на електроенергію неринковим шляхом. Відповідну заяву опублікували на офіційному сайті СУП.

Якщо ситуація буде розвиватися за тим же сценарієм, то вартість електроенергії для промислових підприємств зросте. Відповідно зростуть і ціни на товари і послуги для українців, йдеться в заяві.

Після того, як в.о. міністра енергетики Ольга Буславець зробила заяву щодо зупинення трьох блоків АЕС, які виробляють дешевшу електроенергію, і про плани зменшити виробництво ще на п'яти блоках АЕС, вже 10 травня потужність генерації електростанцій впала до 7,41 тис. МВт, що складає 53% від загальної потужності українських АЕС. На це відреагували в парламенті.

"97 депутатів Верховної Ради, серед яких голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев і голова Комітету з питань енергетики Андрій Герус, звернулися до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням вжити заходів щодо недопущення зниження частки електроенергії АЕС у структурі генерації і переглянути прогнозний баланс об'єднаної електроенергосистеми країни", — йдеться у зверненні Спілки підприємців.

У зверненні до прем'єра народні депутати зазначають, що "середньозважена ціна електроенергії, яка була реалізована на Ринку на добу вперед" (у травні) зросла на 13% порівняно з квітнем 2020 року", що збільшило фінансову навантаження на економіку.

Разом з тим, зі зниженням частки атомних електростанцій додаткові можливості на ринку електроенергії отримають вугільні та сонячні електростанції. Але вони постачають енергію за значно вищими тарифами, кажуть підприємці. Таким чином, вартість енергоресурсів для промисловості буде і далі зростати, що безумовно позначиться на ціні товарів. Крім того, обмеження роботи АЕС може призвести до віялових відключень, що спричинить загрозу зупинок виробництва та значні збитки.

"Українські промисловці зіткнулися зі зниженням кількості продажів в умовах пандемії коронавірусу, істотними обмеженнями у зв'язку з карантином і переживають важкий період. У цих умовах ми рішуче заявляємо про неприпустимість дій, які ведуть до зростання цін на електроенергію для промислових споживачів України – ресурсу, що становить значну частину витрат підприємств", — йдеться у зверненні СУП.

Підприємці впевнені, що ціни на електроенергію в Україні завищені.

"Підприємства-члени Спілки українських підприємців також працюють у країнах Європи і добре знають, що українські ціни на електроенергію значно вищі. І це важко зрозуміти і прийняти", — сказано в заяві.

Раніше в компанії "Арселорміттал Кривий Ріг" (АМКР) заявили, що їхні заводи в Європі платять за електроенергію в 2-3 рази менше, ніж в Україні. Вважають, що ціна на електроенергію в Україні завищена і не відображає світового тренду на зниження цін на сировину та енергоресурси.

Зростання цін на електроенергію може поставити українську промисловість в неконкурентне становище не тільки на внутрішньому, а й на світовому ринку, може зірвати плани по виходу з кризи і спровокувати подальше падіння промислового виробництва в Україні, вважають промисловці.

"Ми рішуче підтримуємо заяву народних депутатів України щодо недопущення масштабної зупинки АЕС і закликаємо уряд України негайно врегулювати ситуацію з неринковими підходами щодо ціноутворення електроенергії", — заявили в СУП.

Раніше "Коментарі" розповіли про те, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв не підвищувати ціни на електроенергію в 2020 році.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!