Звільнення Вишинського і запуск нової Ради: ТОП-5 подій тижня, що минає
Цього тижня вся увага була зосереджена на запуску Верховної Ради 9-го скликання. Парламент не підкачав: в перший же день нардепи прийняли найважливіші кадрові рішення і зробили перший крок до скасування депутатської недоторканності
Вишинський – на свободі
Ланцюжок по-справжньому цікавих подій тижня, що минає, почався в середу, 28 серпня, зі звільнення з-під варти головного редактора РІА "Новості-Україна" Кирила Вишинського. Київський апеляційний суд задовольнив апеляцію адвокатів Вишинського на рішення про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Запобіжний захід змінили на особисте зобов'язання. Вишинський вийшов з-під варти в залі суду.
Варто нагадати, що Кирило Вишинський був затриманий 15 травня 2018 року після обшуків в офісі "РІА Новини-Україна" в Києві. 17 травня його взяли під варту без права внесення застави і продовжували запобіжний захід.
Вишинському інкримінують державну зраду та незаконне поводження зі зброєю. За версією слідства, він працював на країну-агресора в межах гібридної інформаційної війни проти України.
початку роботи парламенту 9-го скликання. Парубій привітав депутатів з обранням та побажав плідної і конструктивної роботи. Він оголосив хвилину мовчання за загиблими захисниками України.
В урочистому засіданні взяв участь президент Володимир Зеленський. У залі також були присутні прем'єр-міністр Володимир Гройсман, члени Кабінету міністрів, попередні президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко і Петро Порошенко, а також представники Ізраїлю, Німеччини, Євросоюзу та інших країн.
Примітно, що Порошенко сидів у гостьовій ложі, хоча він обраний народним депутатом Верховної Ради 9-го скликання. Текст присяги зачитав найстарший депутат Юлій Іоффе ("Опозиційна платформа - За життя").
склав повноваження Кабінет Міністрів Володимира Гройсмана. Прем'єр-міністр склав повноваження у відповідності з Конституцією України після прийняття проекту більшістю нардепів.
"Шановні народні депутати, дорогі українці, згідно з Конституцією, я, як прем'єр-міністр України, і уряд складаємо свої повноваження перед новообраною Верховною радою України", - заявив колишній глава уряду Володимир Гройсман.
оголосив про створення депутатських фракцій і груп у парламенті. Так, найбільшою фракцією стала "Слуга народу", до складу якої увійшли 254 народних депутата.
Вже після затвердження Разумкова спікером парламенту, Верховна Рада підтримала призначення Олексія Гончарука прем'єр-міністром України. Крім того, парламент затвердив міністром закордонних справ Андрія Загороднюка, головою СБУ Івана Баканова, а Генпрокурором – Руслана Рябошапку.
Нарешті, Верховна Рада прийняла склад нового Кабінету міністрів. За відповідне рішення проголосував 281 народний депутат.
зняття недоторканності з народних депутатів. Парламент ухвалив відповідний законопроект у першому читанні.
Так, 363 парламентарії підтримали за основу проект постанови №1095 про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України).
Документ передбачає скасування недоторканності з 2020 року.