Головна Новини Політика внутрішня політика Записи переговорів Байдена і Порошенко: які наслідки будуть у скандального зливу
commentss НОВИНИ Всі новини

Записи переговорів Байдена і Порошенко: які наслідки будуть у скандального зливу

Експерти вважають, що злив переговорів Петра Порошенка та Джо Байдена може бути провісником великих змін у вітчизняному політикумі

19 травня 2020, 19:29 comments3938
Поділіться публікацією:
Записи переговорів Байдена і Порошенко: які наслідки будуть у скандального зливу

Експерти оцінили для видання "Коментарі" причини і можливі наслідки спливли в мережі інтернет записів переговорів п'ятого президента України Петра Порошенка з віце-президентом США Джо Байденом, начебто компрометуючих їх обох.

На записі нібито Порошенко доповідає нібито Байдену, що, не дивлячись на відсутність звинувачень в корупції чи інших неправомірних дій, він сказав генпрокурору Віктору Шокіну написати заяву про відставку. У відповідь віце-президент США вітає українського президента з новим генпрокурором, зазначаючи, що це сприятиме в отриманні кредиту для України.

Переговори Байдена і Порошенко: роль Деркача

"Такі записи просто так не спливають, – каже політичний експерт Олександр Леонов. – Завжди є певні причини. Сьогодні, наприклад, у Раді зняли блокування з "антиколомойського закону". Так що можна пов'язати появу запису з інтересами Ігоря Коломойського. Тим більше що, оприлюднив записи позафракційний нардеп Андрій Деркач, який часто діє у "зв'язці" з нардепом від фракції "Слуга народу" Олександром Дубинським, який входить в проколомойське крило умовної монобільшості. Деркач же проповідує абсолютно проросійські принципи, просуває ідею зовнішнього управління Україною. Можна згадати, як Коломойський використовував у своїх інтересах колишнього прокурора Кулика – він під час виборчої кампанії отримав зелену вулицю в медіа ІК, а також порушив справу проти екс-глави НБУ Гонтарєвої, яка зробила все для націоналізації ПриватБанку".

На думку експерта, якщо запис реальний, то до його появи могли бути причетні або представники адміністрацій президентів (України чи США), або спецслужби цих двох країн, а також – Росії.

"У розмові, як мені здається, немає нічого кримінального. Але якщо хтось спробує роздути тему, все може обернутися не проти Байдена і Порошенко, а проти Трампа (який зараз програє Байдену, згідно з останніми соцопитуваннями) і Зеленського, – вважає Олександр Леонов. – Якщо згадати річну телефонну розмову між Зеленським і Трампом, то президент США здійснював там куди більший тиск на українського колегу, ніж той же Байден у "злитих" записах. І відповіді Зеленського носили куди більш далекий від незалежності характер (100-відсотково свій прокурор і так далі), ніж відповіді Порошенко. Так що розкрутка цього скандалу вдарить швидше по Зеленському і по Трампу. Як мені здається, ми спостерігаємо жест відчаю з боку противників Байдена. У Трампа головним козирем завжди була економічна ситуація. Але коронавірус, як кажуть, "перевернув стіл". У США – катастрофічні смертність, падіння виробництва, зростання безробіття. Набирає обертів економічна криза. І у Трампа просто немає ресурсу, щоб зробити фінішний ривок".

Політексперт вважає, що люди, які беруть зараз участь в атаці на Байдена (тому що справжньою мішенню є саме він, а не Порошенко), будуть відповідати за всі звинувачення. Особливо жорстко, якщо він таки стане президентом.

"У запису фігурує досить багато прізвищ американських громадян. Цікаво, що буде, якщо вони зважаться в американському суді відстоювати свої інтреси? Історія для тих, хто зважився на цей крок, може мати недобре продовження, якщо вона буде заходити на територію США", – резюмує Олександр Леонов.

Переговори Байдена і Порошенко: справа про держзраду

Переговори Байдена і Порошенко не є підставою для порушення справи про можливу державну зраду п'ятого президента України, впевнений політолог Петро Охотін.

"У політиці часто відбуваються розмови "не для широкої публіки". Єдині, хто повинен понести відповідальність у цій ситуації – це співробітники спецслужб, які не забезпечили конфіденційну інформацію від витоку", – вважає експерт.

На думку Петра Охотіна, розслідування щодо відставки Шокіна є частиною медійної кампанії Дональда Трампа, яку публічно веде Руді Джуліані (колишній мер Нью-Йорка і адвокат президента США Дональда Трампа – прим. ред.). Тим більше, що Джуліані і не приховував фактів своїх зустрічей з Шокіним або Деркачем.

"Україні слід всіляко уникати того, щоб бути втягнутою в скандали напередодні виборів у США, – впевнений політолог. – Політичні баталії між Байденом і Трампом повинні хвилювати тільки американскьких виборців. Україні потрібно дистанціюватися від того, щоб стати майданчиком для "чорного піару" на виборах президента США".

Переговори Байдена і Порошенко: багато загадок

Аналітик у галузі права Українського інституту політики (УІП), адвокат, голова правозахисної громадської організації "Спільна мета" Ігор Печенкін вважає, що в подіях багато конспірології. Але зазначає, що до Петра Порошенка, дійсно, є ряд питань, які повинні формулюватися в конкретні дії слідчих ДБР і НАБУ – в залежності від складу інкримінованих злочинів.

"Раніше багато експертів коментували можливі злочини Порошенко. І те, чому йому досі не пред'являють підозр і не розслідують ті або інші його дії, несумісні з законом. Як мені здається, все очевидно – багато моментів узгоджується з кураторами з Європи і Америки у зовнішній і внутрішньої політики, – каже Ігор Печенкін. – Це ж стосується і призначень і відставок топ-чиновників. У числі інших, що стали надбанням громадськості нові дії Порошенко, як власне і інші, повинні бути кваліфіковані належним чином. Запис з'явився напередодні майбутньої перезавантаження правоохоронної системи. Найближчим часом ми будемо спостерігати черговий театр політичного абсурду за призначенням зміщення глав ГПУ, ДБР, НАБУ, АРМА (Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів). Запасіться попкорном".

На думку експерта, антикорупційна реформа, як і багато інших, була провалена минулою владою – як урядом, так і самим Порошенко.

"Про це ми проводили дослідження в Українському інституті політики. І підготували змістовну аналітику, з якою можна ознайомитися на нашому сайті, – зазначає Ігор Печенкін. – Наслідки таких "реформ" ми і будемо пожинати в найближчі два роки. Зацікавлені в цьому ті, хто заважає змінам України на краще – внутрішні політ і фінансові угруповання, куратори з-за кордону".

Раніше "Коментарі" писали, що великий бізнес, найсерйозніші політичні амбіції та зведення стін з сусідами. Життєві і кар'єрні шляхи Петра Порошенка та Дональда Трампа багато в чому схожі, але що буде написано в підручниках історії про їх президентських терміни через десятиліття – поки що питання.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!