logo_ukra

Coinspot 29.05.2020

BTC/USD

9419.03

ETH/USD

219.21

LTC/USD

44.57

НБУ 29.05.2020

USD/UAH

27.05

EUR/UAH

29.95

RUB/UAH

0.38

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Суспільство події На які реформи найбільше чекають українці: результати опитування
commentss НОВИНИ Всі новини

На які реформи найбільше чекають українці: результати опитування

Президента вважають головним рушієм реформ 60% учасників опитування, менше число покладається на уряд, «слуг народу», волонтерів та населення

29 січня 2020, 14:10 comments697
На які реформи найбільше чекають українці: результати опитування

Топ найбільш жаданих реформ для українців формують антикорупційна, реформа сфери охорони здоров’я,  пенсійна реформа та реформа системи соціального захисту, а також реформа органів правопорядку, люстрація чиновників, реформа армії та зміцнення обороноздатності. Про це йдеться у результатах опитування фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою "Центру Разумкова", що було проведене 6-11 грудня.

Зазначимо, що пріоритетність найважливіших для українців реформ вже п’ять років поспіль залишається стабільною. Однак лише 10% визнали відносно успішними антикорупційну реформу та децентралізацію, 9% - реформу охорони здоров’я та армії, й ще 8% - земельну реформу. Загалом 51% опитуваних жодної успішної реформи не назвали, тоді як торік таких було 41%.

А ось готовність українців терпіти певні матеріальні труднощі заради успіху реформ склала 49%, збільшившись з минулого року на 17%. Натомість в органах влади, за думкою 60% опитуваних, сприяє реформам лише діяльність президента. Роботу уряду оцінили переважно негативно 45%, майже стільки ж – 50% негативних відгуків до діяльності Верховної Ради.

При цьому, головним рушієм реформ громадяни однозначно вважають президента - 60%, що більше на 36% від минулого року. Ще 37% відзначили уряд, 30% - партію "Слуга народу", 27% - населення та 24% - громадські організації та волонтерів.   

Зазначимо, що майже 70% громадян вважають головними проблемами, що найбільше заважають розвитку України, корупцію та війну на Донбасі. А ще близько 30% - вказали серед проблем засилля олігархів в економіці, відсутність професіоналів у владі та виїзд працездатного населення з країни.

Раніше "Коментарі" писали, як що ближче українцям - ЄС, НАТО чи Митний союз. Так, опитування показало, як змінилася думка українців щодо інтеграції за останні роки.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!