Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Не кожне рукостискання відомих політичних діячів стає визначним. А от знімки рукостискання на саміті Кім Чен Ина і Дональда Трампа, коли вперше зустрілися лідери Північної Кореї і США, облетіли увесь світ. ТОП-10 визначних у ході всесвітньої історії рукостискань опублікувала BBC.
Так, одне з таких рукостискань, що ознаменувало поворотний момент в історії, сталося під час зустрічі 22 вересня 1938 року британського прем'єр-міністра Невілла Чемберлена і німецького диктатора Адольфа Гітлера. Відбулося це в готелі Годесберг неподалік від німецького міста Бонн. Тоді вони обговорили німецьку окупацію Судет (частина території яких тоді входила до складу Чехословаччини), і Чемберлен повернувся до Британії в повній впевненості про досягнення миру. Але пройшов рік – і почалася Друга світова війна.
Не менш знаковим став обмін рукостискань 23 липня 1945 року між президентом США Гаррі Труменом з британським прем'єром Вінстоном Черчиллем і радянським диктатором Йосипом Сталіним. Йдеться про Потсдамську конференцію.
А от 2 липня 1964 року в історію увійшло рукостискання президента США Ліндона Джонсона та доктора Мартіна Лютера Кінга. Момент зафільмували під час підписання закону про цивільні права в Білому домі, Вашингтон.
Історичним став і момент, коли 21 лютого 1972 року лідер комуністичного Китаю голова ЦК КП Мао Цзедун потискує руку в Пекіні президенту США Річарду Ніксону. Адже зустріч лідерів відбулася через 23 роки після розриву відносин між двома державами.
Як символ майбутнього закінчення холодної війни стало рукостискання у листопаді 1985 року голови президії Верховної ради СРСР Михайла Горбачова і президента США Рональда Рейгана. Це відбулося у Женеві, Швейцарія.
Увійшла до добірки і фотографія від 4 липня 1990 року. На ній прем'єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер потиснула руку президенту Африканського національного конгресу Нельсону Манделі на сходинках своєї резиденції в Лондоні. До цього Тетчер назвала об’єднання "типовою терористичною організацією". А вже через 4 роки – Нельсон стає президентом ПАР.
Не залишили поза уваги й 13 вересня 1993 року. У той день палестинський лідер Ясір Арафат і прем'єр-міністр Ізраїлю Іцхак Рабин потиснули один одному руки на галявині Білого дому у Вашингтоні. У цей момент багаторічні політичні супротивники зустрілися для підписання "Декларації про принципи" між Ізраїлем і Організацією звільнення Палестини.
Досить свіже історичне рукостискання відбулося 27 червня 2012 року. У ході візиту до Північної Ірландії королева Великобританії Єлизавета ІІ потиснула руку Мартіну Макгіннессу — заступнику першого міністра Північної Ірландії. При цьому, Макгіннесс був членом партії, яка виступала за відділення Північної Ірландії від Британії.
Ще одним важливий для історії момент – 21 березня 2016 року – рукостискання президентів США і Куби. Так, Барак Обама і Рауль Кастро зустрілися у Палаці революції в Гавані. Це був перший за майже століття візит американського президента в цю комуністичну країну. Як відомо, візит Обами ознаменував собою поворот в американо-кубинських відносинах, зокрема – часткове зняття санкцій.
Завершує добірку радісне фото, зроблене 23 червня 2016 року. На світлині президент Колумбії Хуан Мануель Сантос потиснув руку лідеру повстанського угрупування ФАРК, відомому під псевдонімом Тимоченко. Адже вони підписали мирну угоду в кубинській Гавані в присутності президента Куби Рауля Кастро. Остаточне перемир'я – один з найважливіших кроків на шляху до завершення збройного конфлікту довжиною в півстоліття. Додамо, що ця 52-річна криза була однією з найдовших громадянських воєн в історії Латинської Америки.
Нагадаємо, ми публікували добірку найгучніших провалів у рекламних кампаніях всесвітньо популярних брендів.
Раніше "Коментарі" писали, що Зеленський скасував рукостискання і запровадив нову форму привітання в Україні.
Новини партнерів
Новини