Рубрики
МЕНЮ
Екатерина Белоброва
Глава Міністерства юстиції Денис Малюська відзначив ефективну роботу всередині пенітенціарної системи під час спалаху коронавіруса COVID-19, завдяки чому пандемія не призвела до катастрофічних наслідків всередині місць ув'язнення. Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Громадське".
"Ми боялися, що буде гірше. Ми зробили ключове — розвантажили СІЗО. Особливо це стосувалося Києва, Одеси, Херсона, де заповнюваність була більше 100%. Ми створили дільниці слідчих ізоляторів у в'язницях і вивезли туди людей з переповнених СІЗО, створивши вільний резерв камер в великих ізоляторах. Вони дозволяють ізолювати будь-кого, хто занедужав", — заявив міністр.
Також за його словами, істотну роль зіграла можливість технічного забезпечення проведення судових засідань у форматі відеоконференцій і акцент на ведення електронної системи всіх питань життєзабезпечення режимних об'єктів.
"Ми змогли ввести певний бар'єр на вході в слідчий ізолятор, щоб туди не потрапляли Коронавірусна хворі, якщо є можливість їх помістити в лікарню, обрати інший запобіжний захід. Система ідентифікації працює. У нас недостатньо індивідуальних засобів захисту. Тому що у нас місячна потреба — це 180 мільйонів гривень, таких коштів у нас немає", — позначив Малюська.
Крім того, міністр юстиції додав, що ризики залишаються високими, а тому керівництво пенітенціарної системи узгоджує роботу над законопроектами, що дозволяють зменшувати чисельність людей у в'язницях: законопроект про амністію і процедуру про відстрочку виконання судового вироку.
"Зараз такі підстави є, їх кілька, де суд може присудити наприклад три роки позбавлення волі, але встановити відстрочку. Такі відстрочки в умовах коронавіруса ми пропонуємо робити частіше", — резюмував глава Мін'юсту, підкресливши, що це, звичайно ж, не торкнеться осіб, засуджених за тяжкі і особливо тяжкі злочини.
Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв, що на час національного карантину в місцях ув'язнення ввели заборону на побачення з родичами.
Новини партнерів
Новини