Рубрики
МЕНЮ
Політтехнолог, експерт Українського інституту політики Олександр Теплюк проаналізував для видання «Коментарі» ситуацію з «битвою за Київ», що набирає обертів у світлі прийдешніх місцевих виборів
"Відповідно до Конституції України в жовтні місяці 2020 року, мають відбутися вибори депутатів місцевих скликань, сільських і міських голів, а також об'єднаних громад.
Як гриби після дощу, почали з'являтися соціологічні опитування з рейтингами політичних сил, кандидатів та інших потенційних учасників.
Місто Київ як столиця і плацдарм для президентської кампанії є одним з лідерів – як за публічними, так і за не публічними опитуваннями. Причина такого ажіотажу також в бажанні багатьох "приміряти" крісло голови столиці. І, природно, отримати доступ до міського бюджету.
Починаючи з перемоги "Зе-команди" на виборах у Верховну Раду, як у вузьких, так і у публічних колах йшла розмова про дострокові вибори в столиці – і заміні Віталія Кличка. Але вони так і не відбулися, так як не знайшлося в новій команді "гідної" кандидатури, яка могла б нокаутувати колишнього чемпіона світу з боксу.
"Зелені" неодноразово вкидали в інформаційний простір різних кандидатів, від Ткаченка до Кошового. Але кияни виявляли дуже слабкий інтерес, якщо не байдужість, до таких вбросів.
В опитуваннях фігурували і самостійні кандидати, такі як Пальчевський. Однак і їх рейтинг також низький для перемоги в цій кампанії.
Більшість політичних сил на сьогодні навіть не оголошують своїх кандидатів, так як розуміють, що основне протистояння відбудеться між Кличком і "Зе-командою".
Єдиний сюрприз, який може нас очікувати, – кого виставить Зеленський у "виборчий ринг" міста Києва. Якщо ми побачимо слабку кандидатуру, це буде означати, що Київ "злили" під Кличко. Якщо сильну – нас чекає гаряча осінь.
Хотілося б розбавити цей майбутній "підкилимовий договірняк" Ляшко, Савченко і Тягнибоком. Але, думаю, їх покровителі не захочуть фінансувати це безперспективне для них дійство".
Новости партнеров
Новини