logo_ukra

Coinspot 12.07.2020

BTC/USD

9224.75

ETH/USD

238.72

LTC/USD

44.26

НБУ 12.07.2020

USD/UAH

27.25

EUR/UAH

30.70

RUB/UAH

0.38

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Георгий Кухалейшвили: Китай готується до придушення акцій протесту прихильників широкої автономії Гонконгу

29-05-2020 09:05

Георгий Кухалейшвили

Парламент Китаю прийняв новий закон про національну безпеку Гонконгу. Він передбачає, що в регіоні заборонять антиурядові заклики, заклики до відокремлення від КНР. Політолог-міжнародник, бізнес-аналітик Георгій Кухалейшвілі розповів порталу «Коментарі», що стоїть за цим кроком китайської влади, а також – які можуть бути наслідки

"Китаю потрібен такий закон для підготовки до проведення виборів в Законодавчі збори Гонконгу у вересні 2020 р. В Пекіні намагаються завчасно підготувати правове підґрунтя для придушення акцій протесту прихильників широкої автономії.

Китайські комуністи будуть сприяти перемозі прихильників інтеграції з континентальним Китаєм на цих виборах. Гонконгці будуть надалі опиратися інтеграції в правове поле Китаю, відстоювати ідею введення всенародних виборів місцевої влади. Китайська влада буде інтерпретувати дані настрої як сепаратистські наміри. Під цим приводом вони будуть забороняти акції протесту в день голосування.

Наслідком таких дій буде зростання напруженості в Гонконзі, якщо прихильники опозиції будуть протестувати, всупереч заборонам. Можуть бути запеклі сутички з силовиками, якщо результати виборів не влаштують одну із сторін. Можуть послідувати обмежувальні заходи з боку США щодо Китаю.

Адміністрація Трампа знову посилила жорсткий курс по відношенню до Китаю. Американці намагаються повісити на Піднебесну відповідальність за поширення коронавіруса. Непопулярний закон може бути використаний як черговий привід тиску на Китай, щоб домогтися від нього компенсації.

Росія буде висловлювати солідарність з Пекіном, оскільки бачить у подіях в Гонконзі аналогію з відцентровими тенденціями в Чечні в 90-х. 

Розорені коронавірусом Європа і Україна, швидше за все, буде займати спостережливу позицію: одночасно співчуваючи гонконгським протестувальникам, які захищають своє право на демократію, і не бажаючи загострювати відносини з таким важливим торгово-економічним та інвестиційним партнером як Китай".

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!