logo_ukra

Coinspot 12.07.2020

BTC/USD

9213.59

ETH/USD

238.42

LTC/USD

44.18

НБУ 12.07.2020

USD/UAH

27.25

EUR/UAH

30.70

RUB/UAH

0.38

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Леонид Униговский: Україна і американський скраплений газ – чому це гарна ідея

29-05-2020 17:05

Леонид Униговский

Експерт з питань газової промисловості та ринку природного газу, генеральний директор ТОВ "Нафтогазбудінформатика" Леонід Уніговський прокоментував порталу «Коментарі» інформацію, що Кабмін підписав меморандум про співпрацю з постачання скрапленого газу з США і побудові нової газової інфраструктури між Польщею і Україною

"Ідея досить цікава і перспективна. Це питання ми піднімали ще у 2012 році. З паном Коболевым в 2015-му, здається, навіть були у відрядженні в Польщі, де обговорювали ці можливості. Шкода, що справа зрушила лише через стільки часу...

Ідея цікава для України по двох позиціях.

Перша – додаткові, незалежні від РФ, джерела постачання газу. Це важливо з точки зору енергетичної безпеки.

Друга – економічний інтерес. Якщо ми зможемо в режимі митного складу містити газ у своїх сховищах, Укртрансгаз як оператор "підземки", заробить певні кошти. А за умови, що оператором нової "труби" буде Оператор ГТС України, зможе заробити і він. Якщо ж просто буде реконструкція старої системи, то тут без варіантів – керувати нею буде Оператор ГТС України.

Але важливо, щоб наші спеціальні структури чітко установили, хто є кінцевим бенефіціаром американської компанії, про яку йде мова (згідно загальнодоступним даним, Кабмін підписав меморандум про співпрацю з американською компанією Louisiana natural gas Exports, Inc. щодо поставок зрідженого газу в Україну зі США; обсяг таких постачань складе 5,5 млрд кубічних метрів на рік – прим. ред). Створена вона недавно і деякі нюанси говорять про те, що варто було б поцікавитися...".

Зазначимо, що раніше колишній заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Костянтин Чижик повідомив, що уряди США і України домовилися про постачання газу в Україну з його подальшим транспортуванням в європейські країни через хаб на базі українських підземних сховищ. При цьому, за прогнозами, для запуску проекту в повному обсязі буде потрібно від двох до трьох років – з-за обмежених можливостей польської сторони приймати заявлений обсяг газу.

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!