logo_ukra

Coinspot 27.11.2020

BTC/USD

16744.31

ETH/USD

507.40

LTC/USD

67.26

НБУ 27.11.2020

USD/UAH

28.66

EUR/UAH

34.15

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Юрій Кушнір: Розгляд зараз питання про розширення повноважень поліції нагадує ходіння з палаючим факелом біля бочки з бензином

01-06-2020 18:06

Юрій Кушнір

експерт з питань децентралізації

Експерт з питань децентралізації та діяльності (проблем) об'єднаних територіальних громад Юрій Кушнір проаналізував для видання «Коментарі» плани українського парламенту, який 2 червня відновлює пленарні засідання

У порядку денному 2 червня – голосування у другому читанні законопроекту про "злодіїв в законі", ініціатив комітету у закордонних справах та "цифрового" комітету, внесення змін у виборче законодавство. Про це повідомила заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук на сторінці в Facebook.

Ось, що думає з цього приводу Юрій Кушнір:

"Якщо пані Кравчук анонсує розгляд у Раді низки законопроектів, то слід припустити, що досягнутий певний консенсус як всередині провладної фракції, так і з іншими фракціями, які готові їх підтримати.

Хоча на тлі останніх подій в Броварах (масова перестрілка на тлі переділу перевезень – прим. ред.) і Кагарлику (зґвалтування жінки у Кагарлицькому відділенні поліції – прим. ред.), розгляд у другому читанні питання про розширення повноважень поліції (а це, в принципі, передбачає так званий закон про "злодіїв в законі") нагадує ходіння з палаючим факелом біля бочки з бензином.

Ключовим у порядку денному вважаю питання внесення змін у Виборчий кодекс. Зміни планують внести в усі книги цього об'ємного документа. Ми вже раніше говорили, що ВК – дуже сирий і потребує внесення неотлагательных змін та правок. Приємно констатувати, що в пояснювальній записці ініціатори змін це визнають. Погано те, що так довго над ними працювали, особливо враховуючи, що до початку передвиборчої гонки в місцеві ради залишилося менше трьох місяців.

До позитивних моментів слід віднести доопрацювання питань діяльності регіональних та територіальних представництв ЦВК, що повинно стати поштовхом для професіоналізації місцевих виборчих комісій.

Але все ж народні обранці не втрималися від спокуси внести до Ради пропозицію знизити поріг для проведення місцевих виборів за партійними списками до 15000 тисяч виборців (у чинній редакції документа застосування пропорційної виборчої системи передбачено в громадах від 90000 виборців). Ну і з розміром застав питання спірне.

Враховуючи вищевикладене, можна припустити, що зовсім гладко у вівторок засідання не пройде. У той же час, ми пам'ятаємо, що нинішнє скликання парламенту і не такі закони дружно підтримувало".

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!