Рубрики
МЕНЮ
Українські правоохоронці заочно повідомили колишньому "міністру оборони ДНР", громадянину РФ Ігорю Гиркин (Стрєлкову) про підозру в порушенні законів і звичаїв війни. Керівник аналітичного відділу Центру контент-аналізу Сергій Стуканов розповів виданню «Коментарі», чому це сталося тільки зараз, і чи може Україна звернутися до РФ з вимогою видати Гіркина
"У майбутньому судовий процес і належне покарання чекає на всіх цивільних і військових злочинців, які брали участь у незаконній анексії Криму та захопленні східних територій Донбасу; у вбивстві та катуванні людей тощо. Проте важливо, щоб ці судові процеси проходили за підготовлених умов і мали реальні наслідки.
Впродовж усіх років російської збройної агресії українська держава, а також громадські організації займалися документуванням злочинів російських окупаційних військ та залучених ними терористів. Наразі поволі надходить час, аби розпочинати судові провадження на різному рівні – як на українському, так і міжнародному. Адже нашою максимальною метою має бути притягнення до відповідальності в Гаазькому трибуналі найвищого російського політичного та військового керівництва.
Гадаю, що теперішня справа, порушена Офісом генпрокурорки проти Стрєлкова, прямо пов’язана з судовим процесом щодо збиття влітку 2014 року лайнера малазійських авіаліній МН-17 (загинули 298 громадян різних країн – ред.).
Як відомо, даний процес розпочався і триває у Нідерландах, обвинувачення висунуто чотирьом особам (трьом громадянам РФ і одному громадянину України, що проживає в Донецьку). Одним із трьох підозрюваних росіян є Ігор Гіркін (Стрєлков). Україна всіляко юридично сприяє нідерландському суду.
Важливо, що під час розгляду справи, як показали перші засідання, прокурори виходять далеко за межі конкретного кейсу МН-17 і змальовують ширше тло російської агресії на Донбасі. По суті вперше на такому судовому рівні викривається російська спецоперація на сході України, одним із ключових учасників якої був Ігор Стрєлков. За цих умов відкриття в Україні провадження щодо цього злочинця має юридичний сенс саме в контексті нідерландського суду. Воно підтверджуватиме, що держава Україна вважає його злочинцем, який брав участь в окупації.
Більше того, якщо ми поглянемо на формулювання підозри, висунутої Стрєлкову, то побачимо логічний зв’язок із нідерландським судом. ОГПУ закидає Гіркіну "порушення законів та звичаїв війни". Гадаю, що Гіркіна можна було би підозрювати багато в чому, але саме таке формулювання сприятиме судові щодо МН-17. Мова в якому йде саме про те, що незаконні військові формування, керовані із Росією, з російського ж Буку знищили літак цивільної авіації.
Відтак, справа не в тому, чи звернеться Україна до РФ щодо екстрадиції Гіркіна (вочевидь Росія його не віддасть), а в самому факті відкритого провадження, яке допоможе прокурорам довести його безпосередню провину в жахливих злочинах – передусім у збитті МН-17".
Новости партнеров
Новини