ДУМКИ

Євген Хмара : Слоган «музична школа – це круто» може стати реальним

23-06-2020 12:06

0

Євген Хмара

композитор, піаніст-віртуоз

Композитор, піаніст-віртуоз Євген Хмара висловив виданню «Коментарі» думку щодо того, чи потрібні обов'язкові музичні заняття в загальноосвітніх школах, а також розповів, як зробити популярними музичні школи

"У ранньому віці в нашому мозку формуються нейронні зв'язки, свого роду мости, які з'єднують різні сектори в мозку. Не всім, хто займається музикою, згодом судилося стати музикантом. Але те, що це позитивно вплине на розвиток дитини (творчі задатки, вміння слухати і чути і навіть по-іншому відчувати світ) – в цьому я впевнений на 100%.

Я вважаю, що культура – це індикатор розвиненості соціуму. Адже як здорово, коли в дитинстві збираються друзі і можуть один для одного пограти на музичних інструментах, показати свої творіння на полотні або зобразити нові рухи в танці. Музичні уроки в загальноосвітніх школах повинні бути, але в цьому випадку багато залежить від викладача, від його бажання викладати не заради "галочки", а від бажання щось донести молоді.

Я реаліст і адекватно розумію, що діти не будуть красуватися один перед одним, як вони грають композиції Баха чи Моцарта. Діти люблять все найсучасніше, трендове. Саме тому я б вніс у програму музичних уроків кавери, тобто відомі хіти, які у всіх на слуху. Є і сучасна класика: прослуховування "Металіки", Енніо Морріконе, Ханса Циммера – це точно те, що буде цікаво дітям. Правда ж, цікаво дізнатися історію створення групи "The Beatles" або думки Клауса Майна ("Scorpions"), коли він писав композицію "The Wind of Change"? І подібного матеріалу має бути не менше 30% від усієї програми. Потрібно давати дітям те, що їх чіпляє – тоді вони будуть ходити на уроки музики з інтересом.

Якщо ж у дитини є бажання стати професійним музикантом, в цьому випадку музична школа необхідна. І тут без класики не обійтися, так як це базис, фундамент. А, як відомо, без фундаменту будинки не такі міцні. Однак, в музичних школах я би теж вніс зміни. Враховуючи вплив соціальних мереж на молодь, я б міняв формат академічних концертів та інших іспитів. Завантажуючи в Instagram або на YouTube свої роботи, слухач міг би оцінювати їх якість. У цьому випадку слоган "музична школа – це круто" може стати реальним".



Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!