ДУМКИ

Дмитро Марунич : Аномальна спека допомагає енергетикам

06-07-2020 16:07

0

comments1108

Дмитро Марунич

співголова Фонду енергетичних стратегій

Співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич розповів виданню «Коментарі», як аномальна спека, яка все частіше накриває Україну, може позначитися на стані енергетики

"Спекотна погода – на руку енергетикам. Зараз поясню чому.

Великих аварій у зв'язку зі спекою останнім часом в енергосфері не було зафіксовано. Хіба що в Кременчуці вчора загорілася підстанція поблизу нафтопереробного заводу. Але з надзвичайною ситуацією швидко впоралися.

Позитив спеки для енергетичної галузі в тому, що спекотна погода веде до зростання споживання електроенергії. Включаються кондиціонери, інші прилади охолодження. Причому не тільки громадянами в своїх будинках і квартирах, але і – підприємствами, торговими центрами і так далі.

Це, як і ослаблення карантинних заходів, схоже, дозволило зупинити подальше зниження споживання електроенергії. А воно було в пікові весняні часи серйозним (до мінус 10%).

Днями пішла інформація, що Запорізька АЕС включила один з блоків, який був у резерві. Все це – ознака того, що зростає споживання електроенергії, потужність генерації стабілізувався в межах 15 ГВт. Взимку ця цифра була вищою – близько 20 ГВт. Але воно і зрозуміло, адже взимку споживання електроенергії традиційно вище. А ось наприкінці квітня у нас був різкий, аномальний спад.

Не секрет, що карантин і розбалансування енерго-ринку негативно позначилися на стані справ генеруючих компаній. Зараз є надія, що ситуація стабілізується.

При цьому не потрібно забувати, що частину потужностей, в т. ч., АЕС, штучно обмежувалися оператором енергосистеми. Також на складах скупчилося багато вугілля, його потрібно виробити. Тому я прогнозую поліпшення позицій, насамперед, генеруючих компаній.

Зростання споживання електроенергії сприяє і стабілізації ситуації в держвуглепромі. В середині червня Кабмін поставив питання про пріоритетність закупівлі українського вугілля енергогенеруючими компаніями, з тим, щоб зняти питання про борги та забезпечити шахти роботою. На 1 липня поточного року у вуглевидобувних компаній борг по зарплаті складав близько 270 мільйонів гривень. Його б не було, якби українські енергогенеруючі компанії збільшили закупівлі українського вугілля".

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!