comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Олена Рихальска : В Україні чимало людей, які можуть стати частиною соціального вибуху

06-07-2020 18:07

0

comments1549

Олена Рихальска

засновник Соціально-психологічного центру "Розвиток", психолог-консультант в ряді телепроектів

Кандидат психологічних наук, психотерапевт, засновник Соціально-психологічного центру "Розвиток" Олена Рихальська вважає, що українське суспільство стало більш піддаватися паніці з-за недостатньої підтримки з боку держави

"Україна з 2014 року не виходить із стресового періоду. Потрясіння за потрясіннями. Війна, політичні та економічні кризи. Тепер ось ще корона-криза...

На жаль, суспільство стало більш піддаватися паніці. Людям потрібна підтримка держави, підтримка влади. У нас, на жаль, цього немає.

В Україні чимало людей, які можуть стати частиною соціального вибуху. Тому що вони – на межі. Люди втратили роботу, віру в майбутнє. На побутовому рівні багатьох чоловіків "пиляють" з-за цього дружини. У багатьох посилилися захворювання.

Ті, хто прийшов з АТО/ООС, часто не знають, куди застосувати свої ресурси, в тому числі агресію, яку вони мимоволі принесли з собою.

Пенсіонери – взагалі окрема тема, ніби інша планета, про яку держава вважає за краще не думати.

Немає соціальних програм. А діючі вкрай неефективні. Є волонтери, які можуть принести продукти. Але волонтери не можуть бути психологами. У нас не існує не тільки коштів на реабілітаційні програми, але навіть натяку на те, що ми могли б їх розробляти.

Держава гадає, що все пройде само собою. А воно не пройде. І якщо не прийняти визначених мір, якщо держава не згадає про свою соціальну складову, в Україні може повторитися ситуація з гучного американського фільму "Джокер" – неконтрольовані (або керовані) соціальні протести.

Люди самостійно не можуть впоратися з тим вантажем проблем, який на них обрушився. Але якщо в переважній більшості інших держав – влада піклується про громадян, у нас, на жаль, цього немає. Багато людей доведені до відчаю. А відчай – це шлях, який веде до замкнутості в собі або до агресії.

Якщо говорити про кожного з нас – слід створювати оберігати свій мікросвіт. Пережити, перетерпіти, підтримувати один одного. Не створювати тривожну атмосферу в сім'ї. Так, не прості часи. Але потрібно запастися терпінням, підтримкою і любов'ю.

Владі ж треба згадати, що у нас соціальна держава. І потрібно розуміти, що революції не відбуваються просто так. Конфліктні ситуації – це накопичені протиріччя, які не можуть не вистрілити. А тому реформи повинні бути для народу, а не проти нього, як у нас часто буває. До того ж важливо розуміти, що потрібно народу, а не вигадувати щось, відірвавшись від реальності".

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!