ДУМКИ

Олександр Мішин : Чому Трамп програє битву за Білий дім – і що він може зробити для перемоги

21-07-2020 11:07

0

Олександр Мішин

експерт-міжнародник

Експерт-міжнародник, кандидат політичних наук Олександр Мішин проаналізував для видання «Коментарі» ситуацію з виборами в США і спробами втягнути Україну в цю гру

Нові опитування показують, що розрив між діючим президентом Дональдом Трампом (республіканець) і його основним суперником демократом Джо Байденом – збільшується на користь останнього. У липні за Байдена проголосували б 55% зареєстрованих виборців, тоді як за Трампа – 40%. Як може змінитися ситуація ближче до дати виборів? Що може зробити Трамп, щоб не втратити посаду? Чи будуть намагатися "вмішати" Україну? Ситуацію коментує експерт Олександр Мішин:

"В даний час для Дональда Трампа є критично важливим не стільки скорочення розриву з Джо Байденом на загальнонаціональному рівні, скільки забезпечення підтримки на рівні окремих штатів.

Тут ситуація для Трампа складається поки несприятливо: його підтримує населення тих штатів, чиї виборці делегують в колегію вибірників менше делегатів, ніж у опонента. Щоб здобути перемогу на виборах кандидатові необхідно заручитися підтримкою мінімум 270 вибірників. Виходячи з поточних електоральних настроїв, Байден отримує 308 голосів, тоді як Трамп – лише 132 голоси вибірників. Дуже гостра боротьба йде за 98 виборців у "хитких штатах", таких, як Техас, Огайо, Арізона, Північна Кароліна і Джорджія. З них позиції Байдена сильніше в Огайо, Північній Кароліні і Арізоні, і саме за електорат цих трьох штатів буде найбільш відчайдушно битися команда Трампа.

При цьому демократів більше підтримують афроамериканці і іспаномовне населення, жінки і мілленіали. І, знову-таки, щоб перемогти, Трампу потрібно шукати ключі до сердець даних електоральних груп.

З-за високої захворюваності в США в умовах пандемії Covid-19, а також протестної активності проти расової дискримінації, що проводиться рухом Black Lives Matter, рейтинги Трампа знижуються. З цієї причини він навіть прийняв рішення звільнити голову свого передвиборчого штабу Бреда Парскаля, і замінив його на Білла Степьєна. Останньою краплею став провальний мітинг в Талсі, штат Оклахома, на який прийшло дуже мало прихильників Трампа. Але, як відомо, на минулих виборах в 2016 р. спостерігалася схожа ситуація у боротьбі з Клінтон, і Трампу все одно вдалося вирвати перемогу.

Хоча зараз він в більш слабкій позиції, тому що його головний козир – економічне зростання – опинився під ударом пандемії. За підсумками ІІ кварталу 2020 р. ВВП США впав на безпрецедентні 37%, а в цілому за рік падіння за розрахунками МВФ складе 6,6%.

Щоб переломити ситуацію, Трампу потрібні якісь сильні провали Байдена, втягування його в скандал, подібний історії з електронною поштою Хілларі Клінтон.

Спроби сконструювати такий скандал проти Байдена з участю української сторони вже робляться. Мова йде про третє за останні чотири роки вписування України у внутрішній американський політичний контекст. Якщо раніше це були історії про зв'язки глави виборчого штабу Трампа Пола Манафорта з людьми Віктора Януковича, а також сюжет з імпічментом Трампа з-за нібито тиску на президента Володимира Зеленського, то тепер удар йде вже по Джо Байдену після публікації "записів Деркача".

Чим закінчиться ця історія, поки спрогнозувати важко, адже передвиборні баталії в США в самому розпалі. Для керівництва України важливо максимально дистанціюватися від чергового скандалу, щоб зберегти американську двопартійну підтримку. Необхідно створювати політичну культуру відносин Києва та Вашингтона, подібну ізраїльської, коли в незалежності від партійності американського лідера міждержавні відносини залишаються непорушними і захищеними від впливу зміни команд в Білому домі".



Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!