logo_ukra

Coinspot 20.09.2020

BTC/USD

10962.33

ETH/USD

382.28

LTC/USD

48.18

НБУ 20.09.2020

USD/UAH

28.25

EUR/UAH

33.45

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Андрій Бодров: Ігри у Верховній Раді – навіщо монобільшості коаліційна угода

22-07-2020 14:07

comments837

Андрій Бодров

політичний консультант

Політичний консультант Андрій Бодров проаналізував для видання «Коментарі» намір нардепів від «Слуги народу» розробити під час парламентських канікул документ коаліційної угоди

"Народні депутати монобільшості під час парламентських канікул планують розробити документ коаліційної угоди, щоб підписати його у вересні. Що спонукає їх до цього кроку? Адже зовсім недавно ми чули безліч запевнень про те, що в цьому немає потреби, так як фракція, яка виконує роль більшості в українському парламенті, сформована представниками однієї партії – і є єдиною у своїх позиціях по всьому спектру проблем національного порядку денного.

Якщо на старті свого існування фракція "Слуги народу" демонстрували турбо-єдність, то зараз самі представники груп впливу всередині партії говорять про "труднощі перекладу" позицій і думок у фракції. Цілий ряд голосувань також продемонстрував різноспрямованість устремлінь основних стейкхолдерів партії.

Багато політекспертів припускають, що основні фігуранти фракції можуть в найближчому майбутньому дати старт персональним політпроектам. Це підштовхує до думки про бажання сформулювати коаліційну угоду таким чином, щоб навіть вихід низки депутатів з партії для створення власних політичних структур не став перешкодою для подальшого існування більшості у ВР.

Вакуум "функціональному місці" коаліційної угоди створює можливість для найрізноманітніших тлумачень юридичного статусу більшості у поточному скликанні – за умови вищевказаних потенційних змін. І проект угоди, який збираються створити і провести в Раді керівники більшості, повинен заповнити цей вакуум в "прийнятній" редакції.

Версія ж про можливості створення проекту угоди під союз з ким-небудь з інших, "інопартійних" нинішніх гравців, представлених у ВР, за мою думку, не витримує перевірки навіть самими сміливими спробами моделювання потенційних союзів".

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!