comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Сергій Гармаш : Чим може допомогти зміна російських переговорників в Мінську

27-07-2020 08:07

0

comments1014

Сергій Гармаш

голова Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу

Глава Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу, один з учасників політичної підгрупи переговорників у Мінську Сергій Гармаш прокоментував виданню «Коментарі» пропозиція замінити російських представників в Тристоронньої контактної групи

Віце-прем'єр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков вважає, що російських представників в Тристоронній контактній групі (ТКГ) переговорників у Мінську щодо Донбасу потрібно замінити, тому що вони не здатні домовлятися.

Ось, що думає з цього приводу Сергій Гармаш:

"Якщо люди 5 років говорили "ні", то їм психологічно важко сказати "так". Це помітно.

Україна продемонструвала свою конструктивну позицію, посиливши свою делегацію головами парламентських комітетів, віце-прем'єром та заступниками міністра. Якщо Росія не відповідає адекватно, то вона показує західним партнерам свою "конструктивність".

Чи змінить це (можлива зміна переговорників з російської сторони – ред.) щось? Сумніваюся, тому що - ТКГ виконавчий орган, він не приймає політичних рішень по ходу міждержавного конфлікту. Ну, а заміна представників Росії з ОРДЛО тим більше малозначна, оскільки вони лише озвучують позицію РФ і не продукують самостійних позицій.

Але на дипломатичному і психологічному рівні така ротація була б позитивною, оскільки нам зараз психологічно важко вести якийсь діалог з людьми, причетними до тортур, вбивств наших співгромадян, які захопили наші міста, тримаються наших людей у заручниках.

Тому, якщо Москва дійсно хоче зміни температури переговорів, то було б логічно, якщо б вона пішла на заміну своїй переговорної групи людьми з більш свіжим поглядом, які не несуть на собі негативний емоційний багаж".

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!