logo_ukra

Coinspot 20.09.2020

BTC/USD

10960.45

ETH/USD

382.03

LTC/USD

48.23

НБУ 20.09.2020

USD/UAH

28.25

EUR/UAH

33.45

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Олексій Дубовський: Нові газові правила – чого чекати українцям

04-08-2020 12:08

comments682

Олексій Дубовський

голова Біржового комітету Української енергетичної біржі

Голова Біржового Комітету Української енергетичної біржі Олексій Дубовський розповів виданню «Коментарі», які газові зміни чекають на українців у серпні

"З 1 серпня скасовано обов'язок НАК "Нафтогаз" продавати природний газ постачальникам для населення. Але, по суті, група Нафтогаз, маючи необмежений доступ до ресурсу внутрішнього видобутку, і далі буде продавати газ збутовим компаніям за привабливою для них ціною.

Суттєво на ринку ситуація не зміниться, тому що за рахунок низької ціни і далі НАК "Нафтогаз" буде продавати збутовим компаніям газ для населення. Також компанія заявляє, що націлена на розвиток у сегменті роздрібного ринку. Далі слід побоюватися, що монополізація ринку газу групою Нафтогаз закріпиться.

Ціна з 1 серпня вже не регулюється, але імпортний паритет залишається на ринку (формування вартості газу для населення буде відбуватися за принципом: ціна на еврохабах витрати на транспортування, тобто, так само, як для промисловості – ред.). Збутові компанії, за умови розвитку сервісних послуг, будуть конкурувати між собою в плані вартості своїх послуг, націнки. Але це серйозно не вплине на кінцеву ціну для населення. Не можна чітко сказати, чи виросте вона або знизиться – все буде залежати від європейських котирувань.

Загалом, для Нафтогазу це позитивний момент. Інші учасники ринку очікують виходу звільненого від ПСО ресурсу на ринок, а саме присутності частини ресурсу на торгах Української енергетичної біржі".

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!