logo_ukra

Coinspot 29.09.2020

BTC/USD

10788.25

ETH/USD

359.31

LTC/USD

45.72

НБУ 29.09.2020

USD/UAH

28.41

EUR/UAH

33.23

RUB/UAH

0.37

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Віктор Каспрук: Це може бути "останній бій" Лукашенка

07-08-2020 14:08

comments935

Віктор Каспрук

політичний експерт

Політолог Віктор Каспрук висловив виданню "Коментарі" думку, що "вічний президент Білорусі" Олександр Лукашенко напередодні виборів, намічених на 9 серпня, всіляко маневрує. І панічно боїться втратити владу

"Заяву Лукашенка, що проти його країни йде гібриднавійна (при цьому серед тих, хто її може вести, назвав США, Україну, Росію) показує, що він хоче згуртувати націю перед зовнішнім ворогом напередодні традиційного чергового обрання себе президентом.

Але з того, як він все це озвучує, можна зробити висновок, що Лукашенко вперше за час перебування на вершині влади розгублений. І зовсім не впевнений, що це переобрання відбудеться. Чи наперед вигадує причини, щоб не видавати Україні "вагнеровців". Типу – ви, українці, також не дуже хороші хлопці. І я ніколи не забуду, що від вас втік "законно" обраний президент Янукович. А я так не хочу.

Варто звернути увагу на те, що за п'ять днів до президентських виборів Лукашенко звернувся з посланням до білоруського народу.

Виступ був дуже емоційний. Відчувалося, що президент вперше за 26 років свого безперервного правління в Білорусі не цілком упевнений у своїй "перемозі".

Він розповів про заходи по боротьбі з епідемією коронавіруса, про виклики 2020 року для провідних країн світу і Білорусі, про відносини з Російською Федерацією, про спроби дестабілізувати ситуацію всередині країни, про протести.

Лукашенко шукав підтримки у білорусів, у звичайних виборців, шукав співчуття в політичних еліт, багато представників яких добре розуміють, що при кардинальній зміні влади їм у номенклатурній обоймі не втриматися.

Одним словом, "вічний президент Білорусі" маневрує, шукаючи точку опори там, де після оголошення результатів президентських виборів її може вже не виявитися.

Це може бути "останній бій" Лукашенка, тому він так панічно боїться його програти. Для нього "політична пенсія" рівнозначна смерті.

Але білоруси самі заслужили таку владу, своїм совковим пофігізмом і очікуванням подачок. І коли їх беззмінний президент у недавньому зверненні до народу сказав, що "країну ми вам не віддамо" - мається на увазі, що: "ми" - це Лукашенко, а "вам" - це білоруський народ".

***

Експерти також спрогнозували, з ким буде "дружити" Лукашенко після виборів.

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!