logo_ukra

Coinspot 29.09.2020

BTC/USD

10760.91

ETH/USD

357.07

LTC/USD

45.41

НБУ 29.09.2020

USD/UAH

28.41

EUR/UAH

33.23

RUB/UAH

0.37

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Олександр Солонько: Маніпуляції на темі коронавіруса – як грають на страхах та почуттях

14-08-2020 09:08

comments901

Олександр Солонько

PR-експерт, політичний аналітик

Про те, як маніпулюють на теми коронавіруса, а також про комунікаційні помилки влади виданню «Коментарі» розповів PR-експерт, політичний аналітик Олександр Солонько

"Багато політиків та політичних сил використовували і продовжують використовувати тему коронавірусу з метою набору політичних балів. З наближенням місцевих виборів, тенденція точно не послабиться.

На громадську думку дуже сильно впливали зусилля деяких комунікаторів щодо поширення фейків та маніпуляцій. Спочатку грали на страху людей перед невідомим - новим вірусом. З іншого боку розганяли фейки про всесвітню змову та перебільшення небезпеки. Потім грали на почуттях людей, чиє матеріальне благополуччя постраждало через карантин. Я не впевненний, що урядові структури могли це зупинити. Але й назвати комунікацію уряду з питання коронавірусу цілком успішною теж не можу.

Одна з найбільш безсовістних маніпуляцій - це маніпуляції навколо цифр померлих. В мережі розганяли цифри порівнянь смертей від COVID-19 та від інших хвороб. Крім того, що це огидна маніпуляція на людських смертях, так вона ще й дуже сильно заплутує людей та не несе в собі реальної статистики, з якої можна робити висновки. Адже цифри постійно змінюються в бік збільшення. І ми не знаємо скільки буде смертей на кінець року.

Люди часто не розуміють цього і піддаються на маніпуляції. Не можна сказати, що урядові організації не працюють в напрямку протидії дезінформації. Вони обмежені в інструментах. В маніпуляторів набагато менше обмежень.

З приводу недоліків урядової комунікації, то можна сказати, що не вдалося вчасно переключитися із комунікації з посилом "сидіть вдома і мийте руки" на комунікацію щодо комплексної підготовки людей до життя в нових умовах.

Не зважаючи на зростання показників поширення коронавірусу в Україні, карантин дав результат. Він полягає в у тому, що вдалося розтягнути в часі поширення вірусу і розподілити одночасне навантаження на медичну систему".

***

Згідно з соціологічним дослідженням Центру Соціс " і Центр Разумкова, 83,2% українців стверджують, що серед їх родичів, друзів і знайомих немає нікого, хто вболівав би коронавірусом.

Між тим, в Україні оновився антирекорд – за добу підтвердили 1732 нових випадку коронавіруса.

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!