comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Сергій Доротич : Є три головні чинники, чому в Україні влада воює з мікробізнесом

17-09-2020 10:09

0

comments1895

Сергій Доротич

голова руху #saveФОП

Чому в Україні відбувається постійний наступ влади на малий і середній бізнес (МСБ)? Своєю думкою з виданням «Коментарі» поділився кандидат наук з держуправління, співорганізатор всеукраїнського руху # saveФОП Сергій Доротич

"Наступ на мікробізнес, на спрощену систему оподаткування відбувається в Україні постійно. Обумовлено це рядом чинників.

По-перше, ніхто не відміняв ринкових законів, коли один бізнес хоче отримати преференції в порівнянні з іншим. У нашому випадку йде вічна боротьба за монополізацію ринку.

Присутність мікробізнесу не дає великим гравцям домовитися про монополізацію. Умовно кажучи, щоб із завтрашнього дня банан, апельсин, будь-який інший продукт коштував дорожче.

І в цій боротьбі проти МСБ влада працює на великий бізнес. Представники якого саме для цього постійно делегуються в виконавчі і законодавчі органи влади.

Друга причина - політична. Вона пов'язана з інстинктом самозбереження нашої влади. Всі революційні політичні процеси, починаючи з 2004 року, завжди реалізовувалися за допомогою саме мікропідприємців. Найняті працівники не мають ресурсів і часу, щоб підживлювати протестні настрої. А підприємці можуть собі дозволити не вийти на роботу (закрити на час пекарню, перукарню) - і включитися в вуличну політичну боротьбу. Та ще й виділити на це певний ресурс.

Влада, розуміючи таку небезпеку, завжди намагається нівелювати цей клас. У всьому світі зацікавлені, щоб розвивалося підприємництво, щоб були такі драйвери в суспільстві. Але не у нас. Адже в Україні влада - це просто корупційний бізнес. Туди приходять не щоб розвивати країну шляхом розвитку економіки, а щоб розкрадаи ресурси. У нас державна влада - паразитуюча структура. І вона захищається як будь-який паразит. Намагається знищити тих мурах-підприємців, які заважають цій цвілі пожирати державу.

Третя причина війни проти МСБ - бажання великого бізнесу отримати трудові ресурси, яких йому не вистачає. У тих же великих супермаркетах повно оголошень: потрібні вантажники, касири, продавці, менеджери.

У нас близько 500 тисяч безробітних. Але в основному це - некваліфіковані кадри. Їх потрібно вчити, переучувати. А мікропідприємці - це універсальні солдати. Вони самі створили свій бізнес, забезпечили робочими місцями інших. Вони знають, як креативно придумати послугу, як її реалізувати. Куди таких не постав - всюди будуть кращими. І саме такого ресурсу не вистачає зараз великому бізнесу. Який замість того, щоб самостійно його виростити, вважає за краще розоряти дрібних підприємців.

На ці три фактори нашаровується і бажання зовнішніх гравців, транснаціональних компаній мати справу з двома-трьома великими гравцями всередині нашої країни, а не з народовладними процесами, двигуном яких є підприємці.

Ось і виходить, що одного боку мікропідприємці - заноза для корупційних влади і бізнесу, з іншого - драйвери для розвитку суспільства, економіки, країни в цілому. На жаль, але наша влада завжди вибирає не той бік.

Легка, прозора, зрозуміла, універсальна, спрощена система оподаткування дає можливість рухати креативні бізнес-ідеї, розвивати Україну. Не буде її - нічого хорошого нас не чекає".

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!