Рубрики
МЕНЮ
Як зробити закон про "нульову декларацію" (про амністію капіталів), президентський проект якого незабаром повинен з'явитися в парламенті, ефективним? Своєю думкою з виданням "Коментарі" поділився голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський
"В ідеалі "нульова декларація" може мати два бюджетні результати.
Результатом першого етапу (фактично мова йде про податкову амністію) є фіскальний ефект від разових платежів як умови легалізації відповідних коштів без передбаченого чинним законодавством покарання.
Результатом другого етапу є збільшення фіскальних надходжень за рахунок тих, хто легалізував відповідні кошти (реалізація принципу "всі сплачують все").
В цілому вважається, що успіх податкової амністії визначається низкою умов.
По-перше, чітке визначення мети, предмету амністії – повна чи вибіркова (повна амністія вважається більш ефективною) та її механізму.
По-друге, впевненість учасників програми амністії у тому, що надана ними інформація не стане приводом для майбутніх санкцій.
По-третє, уникнення негативного впливу амністії на податкову дисципліну чесних платників податків. Адже амністія є фактично певною пільгою для амністованих.
По-четверте, спосіб визначення обсягів коштів, які підлягають амністії. Це може бути як самооцінка, так і спеціальний аудит.
І останнє. Податкова амністія має на меті стимулювати добровільне дотримання відповідних законодавчих вимог в майбутньому. І тут ми знову підходимо до проблем функціонування української податкової системи в цілому та податкового адміністрування зокрема".
Новости партнеров
Новини