comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Юрій Шикота : Які бізнеси в Україні мають кращу позицію для залучення інвестицій

29-09-2020 15:09

1

Юрій Шикота

інвестиційний аналітик

Інвестиційний аналітик Юрій Шикота поділився з виданням «Коментарі» думкою про проблему інвестування в Україну і способи її вирішення. Також він назвав найбільш перспективні сфери для інвестування в нашу країну

"Інвестиційна привабливість країни визначається величиною очікуваного повернення на інвестиції, відкоригованого на ризики. Останні, в свою чергу, оцінюються рейтинговими агентствами, такими як S & P, Fitch, Moody's. В даний час, за оцінкою цих агентств, Україна має кредитний рейтинг B, що аналогічно кредитному рейтингу таких країн як Ангола, Гана, Монголія, Камерун і нижче кредитного рейтингу Гватемали, Намібії, В'єтнаму, що говорить само за себе.

У той же час, очікуване повернення на інвестиції в Україні досить високе. Це пояснюється дешевими ресурсами, близькістю ринку ЄС і хорошим трудовим потенціалом. Очевидно, що в високих кредитних ризиках і є основна причина критично низького рівня інвестиційної активності в Україні. Вони обумовлені неефективністю системи правосуддя України, корупцією і непрозорістю державного регулювання, а також слабкістю інституційної інфраструктури. У міру вирішення зазначених проблем кредитний рейтинг буде зростати, а країнова премія за ризик знижуватися - і все більше інвестиційних проектів зможуть бути реалізовані в нашій країні.

У нас є локальні перемоги, але їх недостатньо. Зокрема, підключення до міжнародного депозитарію Clearstream в травні 2019 року забезпечило прямий доступ міжнародних інвесторів до українських ОВДП і цим привернуло кілька мільярдів доларів боргового капіталу. Це приклад правильних системних кроків. Але, на жаль, більшість активностей держави обмежується імітацією у вигляді презентацій, форумів і політичних заяв.

Найбільш перспективними сферами для інвестування є галузі з високим експортним потенціалом і низькими альтернативними витратами, згідно академічному принципу порівняльних переваг. В Україні найбільш доступними є трудові ресурси, природні надра і землі сільськогосподарського призначення. Бізнеси, найбільш орієнтовані на ці ресурси, мають кращі перспективи зростання, а відповідно, кращу позицію для залучення інвестицій. Я б виділив: аграрний сектор; розвиток аутсорсингу інтелектуальних послуг (ІТ, дизайн, проектування), підтримане бумом он-лайн технологій; зростання експорту природних ресурсів різної глибини переробки, а також продовження тренда відкриття трудомістких виробництв, які працюють за давальницькими схемами".

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!