logo_ukra

Coinspot 07.03.2021

BTC/USD

49017.57

ETH/USD

1658.47

LTC/USD

183.43

НБУ 07.03.2021

USD/UAH

27.90

EUR/UAH

33.40

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Денис Марчук : Маючи найпотужніший аграрний сектор в Європі, Україна не має профільного міністра

12-10-2020 16:10

0

Денис Марчук

заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради

Мінагрополітики, скасоване в минулому році, влада мала намір відродити восени. Але навіть в проекті держбюджету-2021 цього не передбачено. Своєю думкою з цього приводу з виданням «Коментарі» поділився заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Денис Марчук

"Міністерство аграрної політики дійсно важливо відродити. Ненормально, коли аграрна галузь, яка приносить країні 40% валютних надходжень, не має профільного міністерства. Адже у сільському господарстві є дуже багато питань, які необхідно вирішувати як всередині країни, так і за її межами. Лише цього року агровиробники стикнулись з чималою їх кількістю.

Наприклад, посуха, яка вдарила по південних областях. Для аграріїв дуже важливою була державна підтримка. Однак, Мінекономрозвитку почало реагувати на проблему, фактично, через півроку після того, як аграрії забили на сполох. Очевидно, ця проблема у відомства, яке опікується й іншими глобальними напрямками, не була в пріоритеті. А сільгоспвиробники в цей час стали практично беззахисними.

Продовженням цієї теми є питання зрошення, яке в Україні практично знищене - і яке потрібно відроджувати. А це – величезний шмат роботи і на законодавчому, і на практичному рівні.

Або питання введення квот на імпорт мінеральних добрив, яке загрожувало монополізацією ринку добрив в Україні з боку одного олігарха. Аграрії відбили цю "атаку", фактично, завдяки тому, що згуртувались та вийшли на акції протесту.

І подібних прикладів – десятки. На жаль, доводиться констатувати, що цю роботу на себе сьогодні взяли громадські організації. Саме вони найбільше опікуються інтересами сільгоспвиробників.

Інший бік питання – міжнародна арена. Маючи найпотужніший аграрний сектор у Європі, Україна не може представити для відстоювання своїх інтересів профільного міністра. Це нонсенс!

Разом з тим, президент неодноразово наголошував, в тому числі під час зустрічей з аграріями в регіонах, що Міністерство агрополітики має бути. Наразі бюджет на 2021 рік ще не затверджено, маємо лише його проєкт. Тому сподіваємось, що до нього будуть внесені відповідні правки - і наступного року агросектор матиме профільного міністра і відомство".

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!